fb Wirtualny spacer
12 kwietnia 2018

Ratownik medyczny w przedszkolu

W miniony czwartek gościem w śmigielskim przedszkolu był Ratownik Medyczny.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego Adama Lemańskiego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Gość wyjaśnił również na czym polega jego praca, czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe oraz jak wygląda strój w którym pracuje i dlaczego jest koloru czerwonego. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania swoich kończyn oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami".

 

Przedszkole w Śmiglu

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych