fb Wirtualny spacer
08 listopada 2018

Razem bezpieczniej

„Modernizacja przejść dla pieszych w mieście Śmigiel w obrębie dojścia
do Szkoły Podstawowej w Śmiglu”

została dofinansowana w 2018 roku
z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 -2020”

koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Miła niespodzianka 8 listopada br. czekała na dzieci, młodzież i dorosłych, przechodzących obok przejść dla pieszych na ul. Kościuszki w Śmiglu. Pracownicy Urzędu Miejskiego Śmigla rozdawali odblaski, mające zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu na drogach. Jest to jeden z ostatnich etapów projektu pn. „Modernizacja przejść dla pieszych w mieście Śmigiel w obrębie dojścia do Szkoły Podstawowej w Śmiglu”. W ramach projektu zrealizowano następujące działania:
- modernizacja 2 przejść dla pieszych na ul. Kościuszki.

- organizacja konkursu artystycznego o tematyce ruchu drogowego dla młodzieży od klas IV szkoły podstawowej z terenu gminy Śmigiel,

- organizacja konkursu plastycznego o tematyce ruchu drogowego dla dzieci z klas I-III z terenu gminy Śmigiel,

- organizacja Finałowej Gali Konkursu i pokaz udzielania I pomocy poszkodowanym w wypadkach dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Śmigiel,

- przeprowadzenie akcji, promującej bezpieczeństwo na drogach, poprzez rozdawanie odblasków przy zmodernizowanych przejściach,

- zakup kolorowanek, których tematem przewodnim było bezpieczeństwo na drodze dla przedszkolaków i dzieci klas „O”. W ramach projektu wychowawcy przeprowadzą także zajęcia na temat ruchu drogowego.

Zgodnie z regulaminem programu konieczne było przeprowadzenie ankiet przed i po realizacji projektu dla mieszkańców gminy Śmigiel. Celem ankietyzacji było zbadanie poziomu poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców dzięki zrealizowanemu projektowi.    

Projekt pn. „Modernizacja przejść dla pieszych w mieście Śmigiel w obrębie dojścia do Szkoły Podstawowej w Śmiglu” został dofinansowany w 2018 roku z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 -2020”, koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

AJ

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych