fb Wirtualny spacer
14 stycznia 2019

Rekord WOŚP śmigielskiego sztabu

„Pomaganie jest dziecinnie proste” – pod takim hasłem odbyła się 13 stycznia zbiórka podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem celem zbiórki był zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W działaniach WOŚP nie mogło zabraknąć wolontariuszy z naszej gminy. Sztab nr 418 utworzony przy Centrum Kultury w Śmiglu skupiał 53 wolontariuszy z Czacza, Starego Bojanowa i Śmigla. Z uwagi na brak sali w Centrum Kultury, już drugi rok z rzędu koncert finałowy odbył się w sali wiejskiej w Czaczu. Było to możliwe dzięki prężnie działającej tam grupie wolontariuszy pod opieką nauczyciela - Piotra Koniecznego. Imprezę rozpoczęły piosenką, tańcem i występami instrumentalnymi dzieci z miejscowej szkoły. Miłą niespodzianką był w tym roku występ przedstawicieli Rady Rodziców. Nie zabrakło również tancerzy z ZPiT „Żeńcy Wielkopolscy”, muzyków Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmigla, tancerzy ze Szkoły Tańca „Poezja” z Kościana, czy wokalistek Studia Piosenki „Muzol”. Występy przeplatane były specjalną loterią fantową.

Po godzinie 18:00 rozpoczęła się, budząca wiele emocji licytacja. Jak zawsze największe powodzenie miały rzeczy przysłane przez Fundację WOŚP: koszulki, kalendarze, saszetki, breloczki czy budzik. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się kubki i kalendarze z grafiką 27 Finału wykonane przez zakład fotograficzny Poli-Color. Najwyższą kwotę w licytacji bo aż 520 zł uzyskała bluza Jarosława Hampela, niewiele mniej bo 500 zł wylicytowano za tzw. „Wośpowego Misia Przechodniego”, który brał udział w licytacji już trzeci rok z rzędu. Dużo pozytywnych emocji wzbudziła też licytacja szalika-komina, który przekazały wolontariuszki Stasiakówne ze Śmigla. Jego cena wywoławcza wynosiła 27 gr (z okazji 27 Finału), a został wylicytowany za 117 zł. Wśród prawie siedemdziesięciu zlicytowanych rzeczy znalazły się m.in. talony na masaż w Salonie Masażu "Spokój Ducha", talon na czyszczenie tapicerki, talony do siłowni TGV- Club Kościan, Voucher na całodzienną trasę z Grupą Motocyklową Wind Wolves, książki i gadżety promocyjne z Urzędu Miejskiego w Śmiglu, kubki z autografami Mezo i Anny Wyszkoni.

Ogółem z licytacji udało się zebrać kwotę 6280,00, natomiast cała tegoroczna zbiórka zakończyła się rekordową sumą 29 486,37 zł.

M.D.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych