fb Wirtualny spacer
23 maja 2022

Sportowa relacja z XXIX Dni Śmigla

Cykl sportowych imprez zaplanowanych z okazji Dni Śmigla rozpoczął w sobotę rodzinny rajd rowerowy. Na terenie przy basenie w Śmiglu spotkało się kilkadziesiąt osób w różnym przedziale wiekowym. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy buton oraz słodki poczęstunek po czym mógł sprawdzić swoje możliwości i szczęście w 5 konkursach.

Równocześnie z rajdem rowerowym w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Śmiglu rozgrywany był turniej w tenisie stołowym. Turniej został przeprowadzony przez Klub Sportowy Polonia Śmigiel i wzięło w nim udział 40 osób. Turniej rozegrano w 4 kategoriach. Wśród dziewcząt/pań najlepsze okazały się: Lena Adamczak, Julia Borowska, Katarzyna Nowak oraz Paula Skrzypczak, z kolei wśród chłopców/mężczyzn pierwsze miejsca zajęli: Tymoteusz Wieczorek, Szymon Skałecki, Miłosz Kmieciak i Michał Skałecki.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano również wyścigi rowerowe, które przeprowadziło Śmigielskie Towarzystwo Cyklistów. W rywalizacji uczestniczyły dzieci przedszkolne jak i te uczęszczające do szkoły podstawowej. Zawody prowadzone były na dystansach dostosowanych do wieku i umiejętności dzieci. Najmłodsi mieli więc do pokonania 50 metrów, najstarsi z kolei ścigali się na dystansie  2000 metrów (dziewczęta) lub 4000 metrów (chłopcy).

Kolejnym punktem programu były „wyścigi” race running na bieżni stadionu miejskiego dla osób z niepełnosprawnością. Za udział każdy ze startujących otrzymał upominek, słodki poczęstunek oraz pamiątkowy medal.

Sobotnie imprezy zakończyły zawody nordic walking. Kilkunastu miłośników chodzenia z kijami miało do przejścia około 5 kilometrową trasę. Pomimo, iż impreza miała charakter rywalizacji to atmosfera na to nie wskazywała. Ostatecznie zwyciężyli Iwona Maślanka i Sebastian Maślak.

W niedzielę, ostatni dzień wspólnego świętowania, odbyły się głównie turnieje zespołowe. Jako pierwsi współzawodnictwo rozpoczęli chłopcy z klas I-II szkół podstawowych, którzy rozegrali turniej piłki nożnej. Dla niektórych był to debiut w tego typu rozgrywkach. Najmłodsi piłkarze wykazali się duchem walki, mogli również liczyć na gorący doping ze strony rodziców. Po podliczeniu punktów pierwsze miejsce zajęła szkoła ze Śmigla pokonując szkołę z Czacza (2 miejsce) i Starego Bojanowa (3 lokata).

Następnie swój turniej piłkarski rozegrały drużyny mężczyzn niezrzeszonych. Do walki o puchar i miano najlepszych stanęło 6 ekip, które zostały w drodze losowania podzielone na 2 grupy eliminacyjne. Po spotkaniach w grupach do finału awansowała drużyna 40+ i Makintosh&Parabiantos. Po meczu zakończonym wynikiem 2:0 puchar za 1 miejsce otrzymali zawodnicy Makintosh&Parabiantos. Na podium znalazła się również drużyna Rakosharks, która okazała się lepsza od Spinko.

Ostatnim turniejem drużynowym był turniej piłki siatkowej trójek mieszanych. Chęć gry zgłosiło 6 ekip. Ostatecznie jednak do rywalizacji przystąpiło 5. Po eliminacjach w finale spotkały się drużyny Ale Leble i Lipno. Mecz zakończył się zwycięstwem Ale Leble. W rywalizacji o 3 lokatę lepsza okazała się ekipa Smerfów, która pokonała 2:0 Rodzinkę.Pl.

W niedzielę rozegrano także jeden turniej indywidualny, plenerowy turniej szachowy. W rozgrywkach udział wzięli mieszkańcy Gminy Śmigiel oraz zaproszeni goście. Rozegrano 7 partii w czasie 15. minutowym. Zwycięzcami poszczególnych kategorii wiekowych zostali : Stanisław Samoląg, Wiktor Skrzypczak oraz Sebastian Hanusek. Nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe puchary wręczyła Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i sportową rywalizację oraz składają podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia zaplanowanych zawodów.

OKFiR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych