fb Wirtualny spacer
29 czerwca 2021

Relacja z IV Biegu Świętojańskiego oraz Nordic Walking

W sobotę 26 czerwca Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, Urząd Miejski Śmigla oraz Klub Sportowy Speed Feet’16 zorganizowali  IV Bieg Świętojański oraz Nordic Walking,  a także bieg dla dzieci pn. „Biegniemy dla Kai”. Zawody biegowe objęte zostały honorowym patronatem burmistrza Śmigla i miały na celu promocję aktywnego stylu życia, jak również cel charytatywny. Uczestnicy poprzez zakup cegiełek wsparli leczenie Kai, która walczy z nowotworem złośliwym mózgu.

Na początku odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi mieli do pokonania 300 lub 2200 metrów. Wybrany przez siebie dystans mogli pokonać biegiem, truchtem lub marszem. Przebieg zawodów był zgodny z wcześniej zaplanowanym harmonogramem, a każdy uczestnik dotarł szczęśliwie do mety, na której został nagrodzony medalem. Po każdym biegu dla uczestników przygotowano pokaz oraz krótki trening kickboxingu przeprowadzony przez Emila Janowskiego, trenera kickboxingu oraz taekwon-do ITF.  Dodatkowo za  każdą zakupioną cegiełkę najmłodsi otrzymali niespodziankę oraz mogli skorzystać z kawiarenki. Biegi dla dzieci i młodzieży odbyły się na boiskach sportowych Orlik; po nich w nietążkowskim lesie przeprowadzono zawody w nordic walking na 5 km oraz bieg na dystansie 10 km. W ramach pakietu startowego każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Rywalizację nordic walking wygrał Robert Adamski z czasem 38 minut i 47 sekund. Drugi na mecie zameldował się Edward Tomczyk, który potrzebował 40 minut i 24 sekund. Podium uzupełnił Sławomir Rosadziński z czasem 40 minut i 56 sekund. Wśród pań pierwsza na metę dotarła Marta Kachnic, która potrzebowała 43 minut i 9 sekund. Monika Pogorzelska z czasem 44 minut i 37 sekund zajęła drugie miejsce, a Iwona Maślanka  z czasem 44 minuty i 43 sekundy trzecią lokatę.

Następnie na starcie zameldowało się 61 biegaczy.

Jako pierwszy linię mety przebiegł Dominik Marcinkowski (34:46), drugi na mecie zameldował się  Łukasz Gembalski (35:10)  pokonując Mateusza Zająca (35.12). W kategorii open pierwszą kobietą na mecie była Justyna Knaflewska z Dąbcza, drugą Barbara Jarosińska ze Śmigla, a trzecią Małgorzata Kajdas  ze Sławy. Najlepsi zawodnicy zawodów zarówno w nordic walking jak i biegu otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych w biegu otrzymali statuetki i upominki.

Najważniejszym celem była jednak zbiórka pieniędzy na leczenie Kai. Poza zbiórką do puszek, podczas imprezy odbyła się także charytatywna licytacja. Emil Janowski trener kickboxingu oraz taekwon-do ITF, wielokrotny Mistrz  Polski, Mistrz Europy, a także medalista Mistrzostw Świata przekazał  na licytację złoty medal zdobyty w 2017 roku podczas Otwartych Mistrzostw Europy Taekwon-do ITF w walkach light contact. Wspólnymi siłami udało się zebrać na leczenie Kai 5.169,82 zł.

Wszystkim uczestnikom zawodów oraz członkom RNB Team Polanica Zdrój  organizatorzy serdecznie dziękują za okazane wsparcie  i przystąpienie do sportowej rywalizacji. Podziękowania składają także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia: funkcjonariuszom Policji, strażakom, członkom Śmigielskiego Towarzystwa Cyklistów, pracownikom Centrum Kultury, sędziom oraz  osobom odpowiedzialnym za zabezpieczenie medyczne.

fot. OKFiR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych