fb Wirtualny spacer
03 lipca 2023

Relacja z Rodzinnego Pikniku z Książką

W niedzielę, 2 lipca przy amfiteatrze Centrum Kultury odbył się Rodzinny Piknik z Książką.  To pierwsze wydarzenie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu w ramach dofinansowania z konkursu BLISKO 2023-2024.

Podczas imprezy każdy miłośnik książki mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci mogły posłuchać bajek czytanych przez Julię Czarnecką oraz Paulinę Jurgę, a także wziąć udział w warsztatach robienia zakładek do książek. Zarówno dla dzieci, jak i nieco starszych czytelników przygotowano stoisko bookcrossingu, a wybraną książkę można było poczytać przy kawie i domowym cieście serwowanym przez śmigielskie KGW. W czasie pikniku odbył się także turniej strzelecki, przeprowadzony przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Śmiglu. W kategorii 10-17 lat najlepszymi zawodnikami okazali się: Aleksander Frąckowiak (Im), Marianna Spalony (IIm), Michalina Koźlik (IIIm). W kategorii powyżej lat 18. na podium znaleźli się: Elżbieta Ogrodowczyk (Im), Mateusz Koźlik (IIm), Tomasz Tomczak (IIIm). Ci, którzy interesują się historią, mogli zwiedzać Izbę Pamięci oraz wysłuchać prelekcji Piotra Filipowicza: „Zarys historii Ziemi Śmigielskiej” oraz prelekcji Tadeusza Dekierta o historii KBS Śmigiel. Każdy, kto jeszcze nie miał okazji odwiedzić śmigielskiej biblioteki, mógł zrobić to tego dnia i dołączyć do grona jej czytelników lub obejrzeć stare fotografie, które zostały wyeksponowane z okazji jubileuszu 75. istnienia placówki. Dla najmłodszych gry i zabawy prowadziły animatorki z Ani Miś. Każdy mógł również zajrzeć do wozu strażackiego OSP w Śmiglu oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie w foto budce.

Zwieńczeniem rodzinnego pikniku był koncert zespołu „U Studni”. Muzycy zabrali słuchaczy do krainy łagodności i pozwolili się delektować utworami poezji śpiewanej, tworząc niesamowity klimat.

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu imprezy partnerom: KGW w Śmiglu, Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu w Śmiglu, OSP w Śmiglu, Fundacji Ochrony Zabytków Ziemi Śmigielskiej oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

fot. MBP

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych