26 kwietnia 2023

Relacja z tenisowych mistrzostw w Złotowie

23 kwietnia br. w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików i Młodziczek  w Złotowie wzięli udział zawodnicy dwóch klubów działających w gminie Śmigiel: GLKS „Orlęta” Czacz oraz KS Polonia Śmigiel.

Pierwszy z klubów reprezentowały dwie zawodniczki: Julia Zamelska i Lena Adamczak, a drugi czterech zawodników:  Zuzanna Wieczorek,  Szymon Skałecki, Igor Borowski oraz  Tymoteusz Wieczorek. W zawodach łącznie wzięło udział 66 zawodników z całej Wielkopolski.

W całym turnieju indywidualnie najlepiej zagrała Zuzanna Wieczorek z Polonii, która zajęła 2 lokatę, zdobywając srebrny medal.

Zawodniczki Orląt zajęły kolejno: Julia Zamelska 8, i Lena Adamczak 9 lokatę. Drużynowo dziewczyny zajęły 4 miejsce.

Chłopcy: Szymon Skałecki  i Tymoteusz Wieczorek zajęli miejsca w przedziale 9-12.

A w rywalizacji drużynowej Szymon, Tymoteusz oraz Igor Borowski zajęli 5 lokatę. Tymoteusz otrzymał także nagrodę dla najmłodszego zawodnika zawodów.