fb Wirtualny spacer
23 maja 2022

Relacja z uroczystej sesji oraz kulturalnej części Dni Śmigla

XXIX Dni Śmigla rozpoczęły się 20 maja br. tradycyjnie Uroczystą Sesją Rady Miejskiej Śmigla.

Wyjątkowymi gośćmi na niej byli: dr Sławomir Cieśla, który został odznaczony tytułem Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Śmigiel oraz poseł Stefan Niesiołowski, który dla zebranych wygłosił okolicznościową prelekcję. Sesja była również okazją do wręczenia odznaczeń przyznanych przez Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Kombatancki Krzyż Pamięci otrzymali członkowie zarządu śmigielskiego koła kombatantów: Władysław Piecuch, Czesław Mikołajczak oraz Wiesław Jurga. Odznakę za zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych otrzymał Marcin Jurga – zastępca burmistrza Śmigla. Zebrani obejrzeli również film podsumowujący działalność śmigielskiego samorządu. Uroczystość zakończył mini recital Emilii Ziegler.

Gwiazdą wieczoru, na placu targowym w Śmiglu, był w piątek Czadoman, którego występ poprzedziły zespoły disco-polo Skolim i WonerS.

Największe emocje budziły występy sobotniego wieczoru, w czasie którego na śmigielskiej scenie publiczność rozgrzewał zespół Łzy z wokalistką Sarą Chmiel. Kulminacyjnym punktem tego dnia był niewątpliwie koncert Cleo. Jak dotąd, żaden artysta nie ściągnął do Śmigla takich tłumów.

Tym razem pogoda nie przeszkodziła Fat Beat Dj`S Team, którzy zaprosili zebranych na Klubową Noc.

W niedzielę, było bardzo rodzinnie i lokalnie. Na scenie wystąpili śmigielscy artyści: wokaliści Studia Piosenki „Muzol” z Julią Stolpe, Mażoreki „Iris”, zespoły tanecznie „Pryzmat”, Chór Harmonia z programem „Od Maluszka do Harmoniuszka”, a także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kościana.

 CK

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych