fb Wirtualny spacer
29 lipca 2016

Remont dróg i szkół

Ruszyła realizacja kolejnych inwestycji w Gminie Śmigiel. Burmistrz Małgorzata Adamczak 26 i 27 lipca2016 r. spotkała się z wykonawcami wyłonionymi w przetargach, by podpisać stosowne umowy.

Ponad 100 tysięcy złotych będzie kosztowało odnowienie elewacji na dwóch budynkach szkolnych w Starej Przysiece Drugiej. Nowa elewacja zostanie położona także na budynku szkoły w Starym Bojanowie, tam też zostanie wykonane docieplenie dachu.  Koszt inwestycji w Starym Bojanowie wyniesie ponad 265 tysięcy złotych. W obydwu szkołach prace remontowe powinny zakończyć się do 30 września br.

Od 1 września ruszą roboty na ul. Bruszczewskiej w Koszanowie oraz ul. Św. Wita w Śmiglu i potrwają do końca listopada br. Koszt przebudowy tych dróg został oszacowana na niespełna 860 tysięcy złotych.  

Burmistrz Śmigla podpisała również umowy na przebudowę dróg gminnych. Nowa nawierzchnia zostanie  położona  w Czaczu na ulicy Polnej, w Koszanowie na ulicy Dworskiej oraz w Bielawach na ulicy Głównej. Koszt inwestycji w Czaczu wyniesie ponad 230 tysięcy złotych, w Koszanowie ponad 330 tysięcy i w Bielawach ponad 96 tysięcy złotych. Zakończenie prac zaplanowano na koniec października br.  Gmina na przebudowę dróg w Czaczu, Koszanowie i Bielawach pozyskała dofinansowanie z Województwa Wielkopolskiego - Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych