fb Wirtualny spacer
18 września 2020

Renowacja pomnika pamięci

Na cmentarzu parafialnym w Śmiglu rozpoczęły się prace renowacyjne grobu rozstrzelanych we wrześniu i październiku 1939 r. mieszkańców ziemi śmigielskiej. W związku z pogarszającym się stanem pomnika w ubiegłym roku gmina wystąpiła z wnioskami o dofinansowanie zadania do Wojewody Wielkopolskiego i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obydwa wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Całkowity koszt przedsięwzięcia to prawie 60.000 zł. Wojewoda Wielkopolski wesprze renowację kwotą 20.000 zł. Minister Kultury i Dziedzictwa narodowego przekaże na to zadanie 18.000 zł. Planowany zakres prac przewiduje demontaż wszystkich elementów granitowych (płyt okładzinowych) z transportem do firmy w Kościanie, czyszczenie oraz powtórne polerowanie wszystkich widocznych powierzchni, demontaż i utylizacja rozpadającej się pionowej głównej ściany napisowej z cegły i wykonanie nowej z bloczków betonowych, a także ponowny montaż wyremontowanych elementów z użyciem nowego typu klejów spoin i silikonów.

Zgodnie z podpisana umową z wykonawcą, firmą Kamieniarska Granit-Mar z Kościana, prace renowacyjne zakończą się do końca października.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,

uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych