fb Wirtualny spacer
27 kwietnia 2018

SP Śmigiel wicemistrzem

Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Śmiglu zdobyła tytuł wicemistrza województwa wielkopolskiego w minisiatkówce. Turniej finałowy został rozegrany 23 kwietnia w Stawiszynie. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów wyłonionych z wcześniejszych eliminacji. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy 4. zespołowe. Drużyna ze Śmigla trafiła do bardzo mocnej grupy z zespołami z Poznania, Środy Wlkp. i Jankowa Przygodzkiego.

Po wygraniu dwóch meczy i porażce z zespołem z poznania dziewczyny awansowały do półfinału, w którym spotkały się z gospodyniami turnieju. Bardzo dramatyczne spotkanie z kontuzją Wiktorii Lemańskiej zakończyło się wygraną śmigielanek 2:1. Mecz o złoto okazał się najlepszym spotkaniem turnieju co potwierdziło, że w finale znalazły się najlepsze zespoły. Bardzo wysoki poziom oraz mnóstwo długich wymian sprawiło, że spotkanie było wspaniałym uwieńczeniem finału wojewódzkiego. Więcej „zimnej krwi” w końcówkach zachowały dziewczyny z Poznania i one sięgnęły po złoto.

Zawodniczki ze Śmigla zasłużyły na duże słowa uznania, mimo dwóch kontuzji nie oddały łatwo pola rywalkom i pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie. Srebrny medal jest największym sukcesem Szkoły Podstawowej w Śmiglu w Minisiatkówce.

Skład zespołu: Wiktoria Stachowiak (kapitan), Weronika Furmaniak, Weronika Szuster, Ewa Śmigaj, Wiktoria Lemańska, Martyna Sobierajska, Maja Woś, Martyna Szczepanik, Zofia Świdzińska, Maja Kaminaiarz, Otylia Sworacka.

Trener: Ryszard Primel.

fot. RP

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych