fb Wirtualny spacer
23 sierpnia 2021

Seniorzy walczyli z samotnością i bawili się z radością

19 sierpnia br. zrealizowany został projekt „Walczymy z samotnością bawimy się z radością”, którego inicjatorkami były seniorki Klubu Seniora TĘCZA działającego przy OPS w Śmiglu.

W przedsięwzięciu wzięły udział zarówno uczestniczki tego klubu jak i zaproszeni seniorzy z pobliskich wsi. Celem projektu było zintegrowanie oraz zaktywizowanie seniorów, a także nakierowanie ich na pozytywne nastawienia do życia.

Wydarzenie rozpoczęło się wspólnymi rozmowami podczas kawy i ciasta upieczonego przez inicjatorki przedsięwzięcia. Kolejnym punktem programu było spotkanie z psychologiem, który przedstawił uczestnikom sposoby na pozytywne nastawienie do życia, walkę z przygnębieniem, a także z bezsennością, która wśród tej grupy wiekowej jest powszechna i niezwykle uciążliwa.

Zintegrowaniu i zaktywizowaniu seniorów posłużyły wspólne gry i  zabawy przeprowadzone przez animatora. Spotkanie zakończyła wspólna kolacja.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z funduszy EOG, za pośrednictwem Centrum Inicjatyw Społecznych INGA.

fot. JCZ

      

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych