fb Wirtualny spacer
19 września 2016

Siatkarki rozpoczęły sezon

Inauguracja sezonu ligowego siatkarek UKS Śmigiel

W niedzielę 18 września siatkarki UKS Śmigiel zainaugurowały sezon ligowy 2016/2017. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpił zespół kadetek, który swój turniej eliminacyjny rozegrał w Poznaniu. Ich pierwszym przeciwnikiem był zespół UKS Szamotulanin Szamotuły. Śmigielanki spisały się bardzo dobrze wygrywając zdecydowanie 3:0 w setach do 15, 13 i 23. Dobry występ w pierwszym meczu napawał optymizmem przed spotkaniem z faworyzowanym zespołem UKS ZSMS Poznań. Niestety dziewczęta przegrały mecz oddając zwycięstwo gospodyniom 0:3. Podczas turnieju śmigielskie zawodniczki poznały rywalki w nadchodzącym sezonie, w którym zagrają z następującymi zespołami: GLKS Barycz Janków Przygodzki, UKS ZSMS Poznań 2, UKS Kaniasiatka Gostyń, UKS ZSMS Poznań 3, UKS Olimp Września oraz UKS Hetman Sobieski Poznań.

Zespół seniorek rozgrywki rozpocznie 1 października w Poznaniu w III lidze kobiet spotkaniem z UKS Rataje Poznań, natomiast 8 października turniejem w Śmiglu rozpocznie rywalizację zespół młodziczek, który podejmie zespoły: UKS Hetman Sobieski Poznań oraz UKS Sportowiec Borowo.

W listopadzie rozpoczyna się rywalizacja w kategorii juniorek. Śmigielski zespół weźmie udział w turnieju w Kaliszu. Będzie to pierwszy sezon, w którym UKS Śmigiel ma swoje zespoły
w każdej kategorii wiekowej. Poza zespołami ligowymi w klubie trenują jeszcze dwie grupy mini siatkówki dziewczynek z rocznika 2005 i 2006, które będą uczestniczyć w licznych turniejach towarzyskich, a na wiosnę w rywalizacji o Puchar Kinder + Sport, który jest odpowiednikiem rozgrywek ligowych.

Wszystkie zespoły prowadzone są przez trójkę trenerów: Ryszarda Primela, Zbigniewa Wieczorka oraz Michała Omieczyńskiego.

DOBRY POCZĄTEK SIATKARSKIEGO SEZONU

W sobotę 10 września 2016r., drużyna młodziczek UKS Śmigiel uczestniczyła w I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek o Puchar Starosty Zielonogórskiego. W turnieju udział wzięły zespoły z Poznania, Głogowa, Śmigla, Żar, Kalisza, Świdnicy, Kostrzyna oraz dwa zespoły z Sulechowa.

W grupie eliminacyjnej siatkarki ze Śmigla pokonały zespół UKS Dwójka Kostrzyn (2:0) oraz KS Energetyk Poznań (2:0) uzyskując pierwsze miejsce w grupie i awansując do rozgrywek finałowych. W grupie finałowej po zaciętej i równej walce siatkarki ze Śmigla wygrały pierwszy mecz z UKS Trójka Sulechów (2:1), a  podczas drugiego meczu, walcząc punkt za punkt pokonały zespół UKS Promień Żary (2:1) zajmując pierwsze miejsce w turnieju.

RP

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych