fb
25 kwietnia 2017

Siatkarki w Mistrzostwach Polski Młodziczek

UKS Śmigiel zajął III miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodziczek. Turniej odbył się w dniach 21-23 kwietnia br. w poznańskiej Arenie. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego. Zespół UKS Śmigiel wywalczy prawo gry zdobywając brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski.

W pierwszym meczu zawodniczki ze Śmigla spotkały się z wicemistrzem województwa zachodniopomorskiego, zespołem UKS Barnim Goleniów. Poprawna gra pozwoliła odnieść pierwsze bardzo ważne zwycięstwo 2:0, które zapewniło dziewczętom udział w walce o miejsca 1-4. W drugim meczu zawodniczki ze Śmigla spotkały się z jednym z faworytów turnieju, mistrzem województwa pomorskiego - zespołem TKS Reda Ciechocino. Jak się później okazało był to kluczowy mecz w walce o awans do półfinału Mistrzostw Polski. Pomimo początkowego prowadzenia  zawodniczki ze Śmigla przegrały rywalizację z TKS Reda, zaś w meczu ostatniej szansy śmigielanki przegrały z Energetykiem Poznań 0:2. W niedzielę, w meczu o 3 miejsce w turnieju przeciwnikiem zespołu ze Śmigla była drużyna MTS Kwidzyn. Dobra i równa gra dała siatkarkom ze Śmigla zwycięstwo 2:0.

Zajęcie 3 miejsca w tym turnieju jest ogromnym sukcesem śmigielskiego zespołu, który zagrał w składzie: Michalina Wiśniewska (kapitan), Kiełczewska Roksana, Kurpisz Joanna, Graf Karolina, Kowalska Monika, Stachowiak Malwina, Targosz Weronika, Szymańska Anna, Szulc Marcelina.

Dziewczyny trenują pod okiem Zbigniewa Wieczorka i Ryszarda Primel.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych