fb Wirtualny spacer
18 grudnia 2018

Sięgnęli po Puchar Powstańczy

Zwycięstwem drużyny „Kowalski Recycling Nietążkowo” zakończył się finał turnieju  piłki nożnej halowej o Puchar Powstańczy Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Zawody odbyły się 16 grudnia w Poznaniu na okoliczność 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Do ścisłego finału awansowały zespoły wyłonione w drodze eliminacji podzielonych na pięć turniejów okręgowych. Drużyna „Kowalski Recycling Nietążkowo” uzyskała awans wygrywając Turniej Mikołajkowy organizowany w Oborzyskach Starych.

Zespół, po wyjściu z grupy w półfinale zremisował z drużyną Orkan Konarzewo i o awansie do finału zadecydowały rzuty karne. W wielkim finale drużyna zmierzyła się z Centrą Ostrów Wlkp. Mecz finałowy rozgrywany był w czasie 2x10 minut. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 3:3. W przerwie, po małych korektach w ustawieniu i wobec kontuzji bramkarza, pomiędzy słupkami stanął gracz z pola Norbert Karolewicz. Takie ustawienie było kluczem do sukcesu. „Kowalski Recycling Nietążkowo”, wynikiem 9:4 zdobył główne trofeum zawodów - Puchar Powstańczy.

Drużyna zagrała w składzie: Norbert Karolewicz, Sławomir Kowalski, Artur Nowicki, Łukasz Biały, Kamil Kowalski, Maciej Czarnecki, Tomasz Bajsztok oraz Jacek Żak.

fot. z archiwum Kowalski Recykling Nietążkowo

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych