fb Wirtualny spacer
17 maja 2016

Śmigielanie wspierają Patryka

Członkowie Klubu Old Boys Śmigiel i ich żony postanowili pomóc choremu na ostrą białaczkę szpikową nastoletniemu Patrykowi z Kościana. Śmigielanie powołali Komitet na rzecz Patryka i w ubiegłą niedzielę 15 maja na stadionie w Śmiglu przeprowadzili charytatywną zbiórkę. Inicjatywę wsparło wiele osób i dzięki temu udało się zebrać aż 8 696,16 zł. Kwota ta pomoże sfinansować leczenie Patryka.

W ramach akcji odbył się charytatywny turnieju piłki nożnej, do którego zgłosiło się 15 drużyn, w tym cztery ekipy old boy’ów. O puchary walczyli: Aimark Leszno, Iskra Radomicko, Robson Team, Picasso Zieliński, DH Trans, Mebel Team, Tutti Frutti, Junior Obra Kościan, Rodaculus Team, Helios Bucz, Armaty, Old Boys Śmigiel I i II, oraz Old  Boys Puszczykowo i Przemęt. Pierwsze miejsce w klasyfikacji old boys zdobył zespół z Puszczykowa, drugie miejsce zajęła drużyna Śmigiel I, zaś  trzecie ekipa z Przemętu. Wśród pozostałych drużyn tryumfował Zespół Rodaculus. Na miejscu drugim uplasował się Helios Bucz, a na trzecim Picasso Zieliński. Statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał Dawid Pałasz reprezentujący Rodaculus Team. Mecze nieodpłatnie sędziowali: Kamil Kowalski, Patryk Domagała, Józef Szulc, Hieronim Ogrodowczyk oraz Marek Bielawski.

Patronat nad imprezą objęła Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak, która osobiście pogratulowała zwycięzcom turnieju.

Dzięki uprzejmości Eugeniusza Lewandowskiego chętni mogli także przejechać się bryczką. Na stadion ze swoim kucem dotarła również Agnieszka Adamczak.

By wspomóc akcję na stadion przyjechali członkowie śmigielskiej Grupy Motocyklowej Wind Wolves  oraz członkowie Klubu Off Road Raptor 4x4 z Leszna, którzy oferowali przejażdżki.

Organizatorzy, dzięki hojności lokalnych przedsiębiorców, obdarowywali ofiarodawców upominkami. Dużym powodzeniem cieszyło się także stoisko gastronomiczne z kiełbaskami z grilla, chlebem ze smalcem, grochówką, kawą, herbatą  oraz domowym ciastem. Dla dzieci organizatorzy przygotowali gry i zabawy, jednak kapryśna tego dnia pogoda nie zgromadziła zbyt wielu maluchów.

Patryk obecnie przebywa w szpitalu i przygotowuje się do przeszczepu. Towarzyszy mu mama. Na imprezie obecny był tata Patryka, który pochodzi ze Śmigla i jest tu dobrze znany. Nie ukrywał, że cała rodzina jest bardzo wdzięczna za pomoc, jaką w tym trudnym dla nich czasie otrzymują od ludzi dobrej woli.

Akcję wsparli także: Tadeusz Dubisz, Wojciech Mikołajczak, Beata i Piotr Kaczmarkowie, Danuta Grygier, Urszula i Grzegorz Borowcy, Sławomira Żurczak, Monika Ratajczak, Marta Janicka, Peter Carman, Maciej Bednarczyk, Agata i Włodzimierz Dębowiak,  Anna i Dariusz Jakubiak, Barbara Tycner, Artur Kurasiak, Robert Mueller, jak również OZPN Leszno i Alfa Gostyń.

Pomocą w przygotowaniu imprezy służyli również Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Śmiglu, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Centrum Kultury.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Telewizja Leszno, Gazeta Kościańska, Gazeta ABC, Witryna Śmigielska.

 

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję, by pomóc Patrykowi.  

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych