fb Wirtualny spacer
18 września 2015

Śmigielanki na Babskim Sejmiku

Burmistrz Śmigla była partnerką Poseł na Sejm Bożeny Henczycy w organizacji III Babskiego Sejmiku Południowej Wielkopolski pod hasłem „Babskie Prawa”, który odbył się 17 września 2015 r. w Ośrodku Wczasowym Sadyba w Boszkowie.

 

Głównym punktem programu sejmiku była debata poświęcona babskim prawom, w której udział wzięły aktywnie działające kobiety: europosłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, poseł Bożena Henczyca, burmistrz Małgorzata Adamczak, gość specjalny – znana z serialu „Klan” aktorka Barbara Bursztynowicz, Violetta Gładysiak – prezes Zakładu Wodociągowo-Kanalizacyjnego w Śmiglu, Danuta Strzelczyk – radna Rady Miejskiej Śmigla, Anna Wieczorek – prezes Stowarzyszenia „Partnerstwo Lokalne w Śmiglu”, Barbara Mencel – pracownica Centrum Kultury w Śmiglu, Magdalena Drótkowska  - komendantka Hufca ZHP w Śmiglu oraz Teresa Rękosiewicz – prezeska leszczyńskiego stowarzyszenia „Wygraj siebie”. Panie dyskutowały m.in. o polityce prorodzinnej, prawach kobiet w pracy, konwencji antyprzemocowej oraz o tym czy prawo w Polsce jest dobre dla kobiet?

 

Impreza była również okazją do docenienia kobiecej działalności społecznej. Statuetki przyznawane przez Posłankę Bożenę Henczycę w konkursie „Bo w kobietach jest moc” otrzymały również mieszkanki Gminy Śmigiel. Szklane szpilki odebrały: inicjatorki ubiegłorocznej akcji pomocy dla Bartka ze Śmigla: Aneta Koronowska i Paulina Czajka, lokalna liderka -  Anna Wieczorek oraz burmistrz Małgorzata Adamczak.

 

Podczas sejmiku zaprezentowały się również kobiety, które poddały się metamorfozie. Dziesięć pań, po zabiegach kosmetycznych, fryzjerskich oraz w nowych kreacjach wystąpiły przed publicznością. Metamorfozę przeprowadzili: Katarzyna Łabęda – właścicielka Autoryzowanego Salonu Kosmetycznego Thalgo w Śmiglu, Grażyna Adamek – szefowa śmigielskiego Salonu Fryzjerskiego, Marcin Adamek – właściciel „Adams Hair Studio” w Kościanie, Dorota Wawrzyniak – właścicielka Salonu Mody „Dorota” w Śmiglu.

 

Ponadto imprezie towarzyszyły występy artystyczne w wykonaniu zespołu wokalnego Studia Piosenki "Muzol" oraz stoiska rękodzielnictwa. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Poladowie częstowały nagrodzonymi w konkursie kulinarnym na regionalny wypiek śmigielskimi wiatraczkami, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Śmiglu pokazały pokaźną kolekcję wyrobów z koronki frywolitkowej, a KGW w Karśnicach najróżniejsze ozdoby wykonane m.in. z papierowej wikliny. Kartoniki z życzeniami na różne okazje prezentowała Sołtyska z Robaczyna Monika Biała, a unikatowe poduszki oraz płaskorzeźby Maria Splisteser z Sołectwa Wonieść. Swoją ofertę przedstawiły również Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie działające przy Stowarzyszeniu „Światło Nadziei” w Śmiglu. Uczestniczki sejmiku miały również okazję na zbadanie i ocenę skóry  przy stoisku firmy Thalgo.

 

Niecodzienną okazją dla pań było spotkanie z Elżbietą Bursztynowicz, która podczas sejmiku zaprezentowała również swojej książki.  

AKA

 

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych