fb Wirtualny spacer
12 lutego 2020

Śmigielski etap Powstańczych Biegów Przełajowych za nami

9 lutego 2020 roku odbył się trzeci bieg z cyklu Powstańcze Biegi Przełajowe. Dodatkowo rozegrano zawody nordic walking „Powstańcza Piątka”. Zmagania miały miejsce w nietążkowskim lesie. Na linii startu biegu na dystansie 10 km stanęło 107 biegaczy, natomiast w 5-kilometrowych zawodach nordic walking udział wzięło 58 zawodników. Osoby, które przekroczyły linię mety otrzymały pamiątkowe medale. Nagrodzonych zostało 6 najlepszych biegaczy w kategorii open kobiet i open mężczyzn, a także trzy najlepsze osoby w każdej z kategorii wiekowej zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet.

Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Miedzińska z czasem 00:39:56. Przypomnijmy, że także podczas biegów w Czempiniu i Kościanie uplasowała się na najwyższym miejscu na podium. Wyniki te zapewniają zawodniczce zwycięstwo w całym cyklu zawodów. Natomiast wśród mężczyzn najszybszy w Śmiglu był Damian Glapiak z czasem 00:32:04. Jednak dopiero podczas rywalizacji w Krzywiniu rozstrzygnięta zostanie rywalizacja w klasyfikacji generalnej mężczyzn.

Wśród kobiet w konkurencji „Nordic Walking” najlepsza była Iwona Maślanka z czasem 00:37:46, a wśród mężczyzn najlepszy był Maksym Sykisz przekraczając metę z czasem 00:37:12.

Szczegółowe wyniki zostały zamieszczone na stronie:

https://aktywny.smigiel.pl/files/2758/wyniki_III_etapu_Smigiel.pdf

Czwarty etap powstańczych biegów odbędzie się 23 lutego w Krzywiniu.

 

AJ, fot. OKFiR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych