fb Wirtualny spacer
15 czerwca 2015

Śmigielskie Wiatraczki z Poladowa

Konkurs kulinarny na wypiek, bądź potrawę charakterystyczną dla Ziemi Śmigielskiej ogłoszony przez Burmistrza Śmigla – Małgorzatę Adamczak odbył się przy wiatrakach 14 czerwca 2015 r. podczas festynu zorganizowanego przez parafię p.w. NMPW w Śmiglu.

Do konkursu przystąpiły cztery Koła Gospodyń Wiejskich w: Karśnicach, Poladowie, Robaczynie i Morownicy. Wśród przygotowanych kulinariów znalazły się zarówno wypieki: „śmigielskie wiatraczki”, „truskawkowy śmigielaczek”, czy „sernik po śmigielsku”, jak i potrawy: „czernina po śmigielsku”, sałatka „pomidor i ogórek”, „śmigielskie łódeczki”, „szparagowy krem” oraz „kargule”. Panie z Poladowa częstowały także „wniebowziętym” napojem. Jury w składzie: burmistrz Małgorzata Adamczak, ks. Dziekan Krzysztof Mizerski, Piotr Ratajczak – właściciel restauracji „Kakadu” w Śmiglu oraz Anita Kasperska – pracownik biura promocji Urzędu Miejskiego, wspierając się opiniami uczestników festynu kosztujących potrawy i wypieki wyłonili laureata konkursu. Zostało nim KGW w Poladowie za wypiek „śmigielskie wiatraczki”. Nagrodą dla zwycięskiego Koła oraz pozostałych uczestników konkursu były bony na zakup artykułów gospodarstwa domowego.

Konkurs kulinarny nie był jedyną atrakcją parafiady. Przed publicznością wystąpiły działające przy parafii zespoły „Ichtis” i „Atmosfera”, gościnnie wystąpił zespół ks. Marcina Jóźwiaka, Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Śmigla oraz Kabaret „Buczanki”.  W programie festynu był również pokaz sztuki walki, Zumba oraz konkursy i inne atrakcje dla dzieci, pokaz OSP w Śmiglu i policyjny, samochodów terenowych. Imprezie towarzyszyła loteria fantowa oraz zaplecze gastronomiczne, w tym domowe wypieki parafianek. Dochód z festynu przeznaczony będzie na pomoc dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w działalność parafii i doposażenie nowych salek.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych