fb Wirtualny spacer
10 listopada 2021

Stadion Miejski w Śmiglu oficjalnie został otwarty

9 listopada odbyło się uroczyste otwarcie stadionu miejskiego w Śmiglu po modernizacji.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w wysokości 300.000,00 zł śmigielskiemu samorządowi udało się wykonać modernizację bieżni, skoczni do skoku w dal, rzutni do pchnięcia kulą oraz przeprofilować istniejącą płytę boiska stadionu.

Wartość całej inwestycji opiewała na kwotę 933.718,98 zł. Wykonawcą prac była firma Multisport Boiska Sportowe Sp. z o. o.

Także dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, w ramach programu „Szatnia na medal” w wysokości 99.800,00 zł gmina przeprowadziła remont pomieszczeń sanitariatów klubu sportowego Pogoń Śmigiel. W ramach tego zadania przebudowany został układ ścian działowych wewnętrznych, wyremontowane zostały posadzki, ściany i sufity, wymieniono stolarkę drzwiową, instalację i osprzęt sanitarny, a także dostosowano instalację elektryczną i sanitarną do zmian układu funkcjonalnego pomieszczeń. Wartość inwestycji opiewała na kwotę 199.650,74 zł, a wykonawcą był Zakład Komunalny w Śmiglu Sp. z o. o.

Uroczystość była także okazją do świętowania 88. urodzin ultramaratończyka, pana Michała Szkudlarka z Przysieki Polskiej.

Na uroczystość przybyli m.in.: senator Wojciech Ziemniak, Jacek Bogusławski członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Michał Jeliński złoty medalista olimpijski i czterokrotny mistrz świata w wioślarstwie, przedstawiciele władz samorządowych, radni,  dyrektorzy i kierownicy miejskich jednostek oraz uczniowie gminnych placówek oświatowych. Przed gośćmi zaprezentowały się śmigielskie mażoretki. Uroczystość połączono z sztafetą 4 x 400 metrów reprezentacji szkół z gminy Śmigiel. Rywalizację wygrała szkoła ze Starego Bojanowa. Drugie miejsce zajęła szkoła z Czacza, trzecia lokata przypadła uczniom ze szkoły w Bronikowie, poza podium znalazła się szkoła ze Starej Przysieki Drugiej i Śmigla.

fot. AJ

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych