fb Wirtualny spacer
06 czerwca 2017

Strażackie zmagania w Śmiglu

Gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP w tym roku odbyły się 4 czerwca na śmigielskim stadionie. Do rywalizacji przystąpiło 29 drużyn z gminy Śmigiel oraz gościnnie, poza konkurencją,  3 drużyny z miasta Kościana.

Uczestnicy do pokonania mieli bieg sztafetowy z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Ocenie podlegała zarówno szybkość wykonania zadania, jak i jego poprawność. W kategorii A – mężczyźni  tryumfowała drużyna OSP Śmigiel. Drugie miejsce zajęła jednostka Nietążkowo I, a trzecie OSP Spławie. W kategorii kobiecych drużyn pożarniczych w konkursie wystartowała jedna drużyna – KDP Sierpowo. W grupie old-boy najwyższe miejsce na podium zajęli strażacy z Czacza, na drugim uplasowała się jednostka z Karśnic, a na trzecim z Nietążkowa.

Wśród młodzieżowych drużyn w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Bronikowa, drugie z Czacza, a trzecie z Nietążkowa. Wśród chłopców tryumfowała drużyna z Machcina. Drugie miejsce zdobyli chłopcy z Czacza, a trzecie ze Starego Bojanowa.

W biegu o puchar Burmistrza Śmigla zwyciężyło OSP Nietążkowo I. Głównym sędzią zawodów był mł. bryg. Rafał Zimniak. Puchary i nagrody wręczali wspólnie burmistrz Małgorzata Adamczak, Wiesław Kasperski – przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla, Jerzy Cieśla – prezes Zarządu Oddz. Miejsko Gminnego ZOSP RP oraz Łukasz Kurzawski – komendant gminny ZOSP RP w Śmiglu.

Podczas zawodów pokaz obsługi sikawki ręcznej i udzielania pierwszej pomocy zaprezentowała dziecięca drużyna z OSP Nietążkowo.

AKA

Pliki do pobrania

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych