fb Wirtualny spacer
20 maja 2016

Sukces uczniów

W Kościańskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

W kategorii szkół podstawowych do eliminacji zgłosiło się 15 czteroosobowych drużyn. Uczestnicy rozwiązywali najpierw test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, a następnie uczestniczyli w konkurencji praktycznej, tj. jazdy rowerem po torze. Eliminacje zakończyły się zwycięstwem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Starym Bojanowie. Wysokie drugie miejsce zajęła także Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej. Dodatkowe wyróżnienie otrzymał Kamil Chwastyniak ze Starej Przysieki Drugiej za najlepszy wynik w części praktycznej.

W kategorii gimnazjalnej także najlepsi okazali się uczniowie z gminy Śmigiel. Tym razem pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum w Starej Przysiece Drugiej, natomiast drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Starym Bojanowie. Ponadto wyróżnieni zostali Marcin Wojtkowiak ze szkoły w Starym Bojanowie, za najlepszy wynik w częsci teoretycznej oraz Weronika Mazurek ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej za najlepszy wynik praktyczny.

MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych