fb Wirtualny spacer
19 maja 2016

Sukcesy uczniów w Starym Bojanowie

Sukcesy Alicji

Alicja Mueller, uczennica klasy III gimnazjum, nie boi się podejmować wyzwania w różnych dziedzinach. Już niejednokrotnie zdobywała tytuł Mistrza Ortografii. W tym roku zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym i I miejsce w Dyktandzie Rodzinnym, które po raz ósmy odbyło się w szkole w Starym Bojanowie. Alicja podjęła również rywalizację o „Złote pióro Kolberga” w Powiatowym Konkursie Ortograficznym zorganizowany przez LO w Kościanie, który składał się z kilku etapów. Alicja zakwalifikowała się do etapu, w którym brały udział tylko 23 osoby. Mimo że nie udało jej się znaleźć wśród najlepszej "jedenastki" należą się jej wyrazy uznania, bo stopień trudności zmagań ortograficznych był wysoki.

Alicja przystąpiła również do konkursu języka niemieckiego Deutsch ist easy, którego organizatorem także było kościańskie liceum. Konkurs składał sie z dwóch etapów. I etap polegał na rozwiązaniu testu leksykalno - gramatycznego. Spośród sześćdziesięciu, szesnaścioro uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie w części pisemnej, zakwalifikowało sie do II etapu, a wśród nich znalazła się również Alicja. Rywalizację zakończyła plasując się w pierwszej dziesiątce.

 

Mistrzostwa w Siatkówce Plażowej

Zespół Szkół w Starym Bojanowie, 6 maja był gospodarzem Mistrzostw w Siatkówce Plażowej na etapie gminnym i powiatowym.

W gminnych rozgrywkach drużyna dziewcząt w składzie: Wiktoria Lewandowska i Wiktoria Piotrowska oraz drużyna chłopców w składzie: Sebastian Lester i Sebastian Otto zdobyli pierwsze miejsca i awansowali do etapu powiatowego. Zespół dziewcząt w składzie: Zofia Samol i Julia Sobkowiak zdobył II miejsce.  

 

Na etapie powiatowym, który odbył się 9 maja dziewczyny wywalczyły III miejsce, natomiast chłopcy miejsce II.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się tylko drużyny, które stanęły na najwyższym miejscu podium.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W czwartek, 12 maja we Wrześni, drużyna reprezentująca szkołę w Starym Bojanowie  brała udział w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych. Prawo do startu w konkursie uzyskali tylko zwycięzcy etapów powiatowych. Uczniowie oceniani byli w pięciu konkurencjach. Rozwiązywali dwa testy teoretyczne, zawierające odpowiednio pytania analizujące sytuacje na skrzyżowaniach oraz związane z pozostałymi przepisami ruchu drogowego. Trzy kolejne zadania to konkurencje praktyczne, m.in. jazda po miasteczku rowerowym, tor przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji, drużyna w składzie: Patrycja Szyrmer, Sara Jóźwiak, Jakub Jóźwiak, Mikołaj Wojtkowiak sklasyfikowana została na siódmym miejscu.

Warto wspomnieć, że Patrycja, jako jedna z nielicznych, przejechała tor przeszkód bezbłędnie!

ZS w Starym Bojanowie

 

 

 

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych