fb Wirtualny spacer
11 grudnia 2023

Św. Mikołaj przyjechał kolejką

Za sprawą organizowanego Jarmarku Bożonarodzeniowego stacja Śmigielskiej Kolei Wąskotorowej 9 grudnia 2023 roku zamieniła się w Krainę Bajek Św. Mikołaja.

Zanim jednak otworzyły się stoiska jarmarczne na terenie wydarzenia stanął Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Każdy, kto tego dnia podzielił się bezcennym darem krwi, otrzymał bilet na bezpłatny przejazd śmigielską kolejką. Operatorem akcji był tradycyjnie Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Błękitna Kropelka” z Biedruska.

Wszyscy, którzy odwiedzili teren przy ŚKW mogli skorzystać z ofert około 30 stoisk z rękodziełem, lampkami i innymi artykułami świątecznymi. Nie zabrakło także pysznych dań świątecznych i przekąsek typu „fast food”.

O świąteczną atmosferę zadbali także lokalni artyści – Żeńcy Wielkopolscy, chór „Harmonia” i Harmoniuszki oraz grupa muzyków z Młodzieżowej Orkiestry Dętej -  którzy przez całe popołudnie umilali czas kupującym i handlującym. O zagospodarowanie czasu dzieciom zadbali animatorzy, a także pani Mikołajowa, która zapraszała do Sali wiejskiej w Robaczynie na dekorowanie pierników. Dowoziła ich tam zabytkowa wąskotorówka.

Święty Mikołaj pojawił się o godzinie 16:30. Przyjechał oczywiście kolejką – jak na stację kolei przystało. Zabrał ze sobą 30-osobową drużynę postaci z bajek, z którą można było się spotkać w specjalnie przygotowanych namiotach. Sam „szef” przyjmował dzieci w swojej chatce, a towarzyszyła mu Małgorzata Adamczak Burmistrz Śmigla.

Organizatorem wydarzenia byli Gmina Śmigiel, Zakład Komunalny w Śmiglu oraz Centrum Kultury w Śmiglu. O część artystyczną i animacyjną zadbało Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko. Wsparcie organizacyjne zapewnili: Zespół Przedszkoli w Śmiglu, KGW Robaczyn, OSP Czacz i OSP Śmigiel.

MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych