fb Wirtualny spacer
01 Wrz 2022

Świętowali w Centrum Kultury

Koncert Duetu Karo był ostatnim punktem programu Święta Kłosa i Chleba połączonego z Gminnym Dniem Seniora, który odbył się 28 sierpnia br.

Deszczowa pogoda pokrzyżowała plany organizatorom i impreza zaplanowana na boisku w Starym Bojanowie została przeniesiona do sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu. Święto rozpoczęła okolicznościowa Msza św. odprawiona w  kościele pw. Św. Teresy w Starym Bojanowie przez ks. proboszcza Piotra Kuflińskiego. Symboliczne dary przekazali tam przedstawiciele ZPiT Żeńcy Wielkopolscy.

Część artystyczną rozpoczął na scenie CK zespół "W Starym Składzie". Wydarzeniu towarzyszyły stoiska przygotowane przez KGW z: Sierpowa, Żegrówka, Nietążkowa, Czacza, Poladowa, Śmigla oraz Starej Przysieki Pierwszej, na których można było skosztować swojskiego chleba z różnych przepisów z dodatkami domowej roboty. Koła gospodyń wzięły także udział w konkursie na najpiękniejszy kapelusz udekorowany darami natury.

Burmistrz Małgorzata Adamczak wspólnie z Wiesławem Kasperskim przewodniczącym Rady Miejskiej oraz Piotrem Błaszkowski  dyrektorem Centrum Kultury wyłonili zwycięzców. Wybór nie należał do łatwych. Ostatecznie pierwszą nagrodę  otrzymało KGW  Nietążkowo. Wyróżnione zostały także konkursowe prace pań z KGW w Poladowie oraz Starej Przysiece Pierwszej.

Dla zainteresowanych informacją służyli także przedstawiciele KRUS, którzy dodatkowo przygotowali konkurs z nagrodami.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych