fb Wirtualny spacer
16 stycznia 2017

Sztab ID 418 w Śmiglu pobił rekord

Śmigielski sztab działa na terenie Śmigla, Starego Bojanowa i Czacza. Wolontariusze kwestowali w niedzielę już od wczesnych godzin rannych. Troszkę zmokli, i zziębli, ale gorące serca i radość z pomagania innym pozwoliły im  przetrwać zimową aurę. W sztabie czekała na nich gorąca herbata i zupa ufundowana przez bar „Agora”.

Popołudniu rozpoczęły się finałowe koncerty w Czaczu i w Śmiglu. Specjalny współpracownik sztabu – nauczyciel czackiej szkoły – Piotr Konieczny wraz z dziewiętnastoma wolontariuszami zaprosił do udziału w koncercie uczniów, zespół taneczny „Tęcza” oraz kwintet Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmigla. Miłą niespodzianką było pojawienie się w Czaczu zespołu „Chocco Brothers” z Kościana. Całodzienna praca wolontariuszy z Czacza i otwarte serca mieszkańców przyniosły niebywałe efekty – zebrano tam 5.194,45 złotych.

Rekord padł również na terenie Starego Bojanowa, gdzie z pomocą dziewięciu wolontariuszy działających pod opieką nauczycielki – Małgorzaty Kęsickiej, udało się zebrać kwotę 2.741,08 zł.

Koncert w Centrum Kultury w Śmiglu rozpoczęły występy Zespołu Tańca Współczesnego „Pryzmat” pod kierunkiem Aldony Cichockiej i Agnieszki Ostrowskiej-Polc. Wystąpiła grupa starsza i młodsza, a występ zakończyła spora gromadka najmłodszych, początkujących tancerzy. Tańce „Pryzmatu” przeplatane były piosenkami w wykonaniu wokalistów Studia Piosenki „Muzol”, a także występem grupy małych  baletnic uczęszczających na zajęcia baletowe prowadzone w Śmiglu.

Wiele emocji wzbudziła jak zwykle licytacja, która przeprowadzona została w dwóch turach. Dzięki licznym darczyńcom udało się z niej uzyskać niebagatelną kwotę 3.885 zł. Pod młotek poszły nie tylko gadżety przekazane przez WOŚP. Wiele przedmiotów zostało przekazanych tradycyjnie już przez Urząd Miejski Śmigla, były to m.in. płyty Golec uOrkiestra z autografami czy bombki promujące Śmigiel. Jak co roku do licytacji włączyli się również motocykliści z grupy „Wind Wolves”, a także grupa „Raptor 4x4”, która dodatkowo do puszki wolontariusza wrzuciła zebraną wśród swoich członków i znajomych kwotę 1.600 zł. Wiele przedmiotów podarowały osoby chcące zachować anonimowość, a którym należą się wielkie podziękowania.

Śmigielski koncert zakończył zespół rockowo-folkowy z Krobi „Cztery Mile Lasu” oraz gwiazda wieczoru – kościański zespół „Ogień”. Ich ostatni przebój, znajdujący się na czołowych miejscach listy przebojów Radia Merkury i Radia Elka, pod tytułem  „Mary Jane”, zespół zagrał na bis.

Impreza zakończyła się „Światełkiem do Nieba”, ale sztab pracował jeszcze do godziny 22:00 licząc skrupulatnie każdy grosz, który znalazł w puszce wolontariuszy. Ostateczny wynik pozytywnie zaskoczył śmigielski sztab, w tym roku udało się zebrać aż 26.638,05 zł.

Organizatorzy koncertu w Śmiglu dziękują wszystkim darczyńcom, sponsorom w tym Pawłowi Smelkowskiemu właścicielowi restauracji „Poemat” w Śmiglu.

- Kochamy was, zrobiliśmy coś niesamowitego - pozdrawiał w nocy uczestników finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

Śmigielski sztab zgadza się z nim całkowicie – zrobiliśmy coś niesamowitego!

M.D.

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych