fb Wirtualny spacer
05 lutego 2018

Szymon Krawczyk znów najlepszy

W zimowej scenerii, w Nietążkowie odbył się trzeci etap Powstańczych Biegów Przełajowych o Grand Prix Powiatu Kościańskiego.

Na starcie niedzielnego biegu stanęło 144 zawodników, wśród nich m.in. burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak oraz jej zastępca Marcin Jurga.

Trasa biegu wynosiła 10 kilometrów i biegła przez las w Wydorowie. Podobnie jak tydzień wcześniej w Kościanie bieg wygrał Szymon Krawczyk z Wolsztyna. Pogromczynie z kolei znalazła Katarzyna Pietruszka, triumfatorka dwóch poprzednich biegów. Tym razem musiała uznać wyższość Mileny Tomaszyk z Wonieścia. Mimo to Katarzyna Pietruszka utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Wśród mężczyzn prowadzi Krzysztof Szymanowski, jednak w obu przypadkach o ostatecznym rozstrzygnięciu zadecyduje ostatni bieg, który odbędzie się 25 lutego w Krzywiniu.

Przypomnijmy, że inicjatorem Powstańczych Biegów Przełajowych jest Gmina Śmigiel, a organizatorem wykonawczym Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu. We współorganizację włączyło się Starostwo Powiatowe oraz pozostałe gminy powiatu. Cykl odbywa się po raz trzeci, a liczba uczestników z każdym biegiem stopniowo wzrasta.

MM
fot. OKFIR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych