19 marca 2021

Tenisiści Polonii z medalami

Złoty Jankes

15 Marca 2021 r w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Seniorek i Seniorów. Dla Polonii to najważniejsza w województwie impreza w tym sezonie i najlepszy wynik w historii klubu.

W zawodach prawo startu miały tylko 32 najlepsze zawodniczki i 32 najlepszych zawodników z Wielkopolski.

Polonię reprezentowała liczna, 6 osobowa, grupa zawodników: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła, Julia Borowska, Wojtek Walencki, Krzysztof Katafiasz i Jakub Jankowski.

Indywidualnym Mistrzem Wielkopolski został 19 letni Jakub Jankowski wychowanek Polonii. Kuba, poza zdobytym złotem zdobył 2 brązowe krążki: brąz w deblu z kolegą z klubu Krzysztofem Katafiasz oraz brąz w mikście z 13 letnią klubową koleżanką Weroniką Trybuła.

Jakub awansował na Mistrzostwa Polski które odbędą się w Arłamowie.

Brązem w deblu może się również pochwalić  Julia Borowska, która zagrała z Weroniką Kaźmierczak z MKTS Opalenica. Julia została najmłodszą medalistką mistrzostw w Raszkowie.

W mistrzostwach wzięły udział także zawodniczki czackich Orląt: Joanna i Alicja Maślak.

Polonia Liderem 2 ligi

13 Marca 2021 r w Ostrzeszowie drużyna Polonii, w najsilniejszym zestawieniu jakim obecnie dysponuje, wywalczyła tytuł lidera 2 ligi. Rywalem śmigielskich tenisistów był zespół UKS PIAST Poprava Ostrzeszów.

Punktowali: Michał Walencki (2.5), Jakub Jankowski (2), Andrzej Juszczak (1) i Krzysztof Katafiasz (0.5).