25 marca 2019

Tenisiści znów na podium

Joanna Maślak z klubu „Orlęta” Czacz zawalczy o tytuł Mistrza Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym, które odbędą się z końcem marca w Krośnie. Tenisistka 17 marca w Poznaniu, podczas zawodów na szczeblu wojewódzkim, zdobyła srebrny medal zapewniając sobie tym samym awans z listy krajowej.

Tydzień później, 23 marca 2019 r. również w Poznaniu, odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików. Wśród 64 najlepszych zawodników i zawodniczek w województwie wielkopolskim wystartowało aż 10 tenisistów Polonii Śmigiel. Indywidualnie, wśród młodziczek prym wiodły śmigielanki. Aż 4 dziewczyny znalazły się w czołowej ,,7” zawodów. Najwyżej, na drugiej pozycji i z tytułem wicemistrzyni Wielkopolski zawody zakończyła Katarzyna Nowak, która uzyskała awans na Mistrzostwa Polski w Brzegu Dolnym.

Nieco gorzej od dziewczyn spisali się chłopcy. Najlepiej indywidualnie zawody zakończył Bartosz Ludwiczak, który uplasował się na 9 pozycji.

W zawodach drużynowych Polonię reprezentowały aż 3 reprezentacje dziewcząt: Polonia 1, Polonia 2 i Polonia 3. Na najwyższym stopniu podium, zdobywając tytuł Mistrza Wielkopolski, stanęła drużyna nr 1 w składzie: Katarzyna Nowak i Weronika Świniarska. Polonia nr 3, w której zagrały: Julia Borowska i Weronika Trybuła zajęły miejsce 3 i brązowe medale. Miejsce 5 zajęła Polonia 2. Wśród chłopców reprezentujących Polonię najwyższe miejsce 5 zajął zespół w składzie Bartek Ludwiczak i Piotrek Wieczorek.