18 listopada 2019

Tenisowe zmagania Polonii

Dziesięciu zawodników KS Polonia Śmigiel 9 listopada wzięło udział w II Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów w Czempiniu. Na podium stanęła Katarzyna Nowak, która zmagania zakończyła na miejscu trzecim. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się także Weronika Trybuła, która w rywalizacji ze starszymi koleżankami zajęła 5 lokatę. Miejsce w pierwszej dziesiątce zawodów zapewniła sobie także Julia Borowska. Mimo iż rywalizowała z koleżankami o 3 lata starszymi, turniej ukończyła na miejscu 9.

Wśród chłopców reprezentujących Polonię najlepiej zagrał Bartosz Ludwiczak który zajął 13 lokatę.

Dzień później w Krzyżu Wielkopolskim odbyło się II Grand Prix Wielkopolski Seniorek i Seniorów. Do rywalizacji w przystąpiło 58 zawodników i 18 zawodniczek, wśród których byli także zawodnicy Polonii Śmigiel: Paula Skrzypczak i Maciej Makajew. Maciej, rywalizację z najlepszymi zawodnikami Wielkopolski, zakończył na miejscu piątym. Nieco gorzej spisała się Paula, zajmując miejsce 14.

Tydzień później w Objezierzu odbyło się II Grand Prix Wielkopolski Juniorek i Juniorów oraz II Grand Prix Wielkopolski Skrzatek i Skrzatów. Do rywalizacji w gronie 121 zawodników przystąpiło 6 tenisistów Polonii. Wśród skrzatek po raz drugi bez straty seta zwyciężyła Zuzanna Wieczorek. Najmłodsza zawodniczka turnieju, Basia Handke zajęła miejsce13. Swój pierwszy start w turnieju tej rangi zaliczyła Julia Nowak, która ukończyła rozgrywki na miejscu 19.

W gronie juniorów Filip Ludwiczak zawody zakończył na miejscu 5, a wśród juniorek najlepiej spisała się Aleksandra Małek, która uplasowała się na miejscu 13.