fb Wirtualny spacer
03 lutego 2020

Tłumacz języka migowego

Urząd Miejski Śmigla wdrożył narzędzie ułatwiające komunikowanie się z Urzędem osobom słabosłyszącym i głuchym.

„Tłumacz Migam” to narzędzie on-line zapewniające możliwość swobodnego, bezpłatnego i bezpośredniego kontaktu on-line z tłumaczem języka migowego. Osoba głucha może połączyć się z tłumaczem zarówno w Urzędzie, jak i w domu czy dowolnym miejscu, w którym jest dostęp do internetu. Za pomocą wideorozmowy, w czasie rzeczywistym tłumacz odczytuje "miganie" klienta i przekazuje sprawę klienta pracownikowi Urzędu. Usługa jest dostępna na komputerach, tabletach i smartfonach, posiadających kamerę i mikrofon.

- Ustawa o języku migowym i innych środkach komunikowania się daje prawo osobom niesłyszącym i głuchoniemym do skorzystania z usług tłumaczenia języka migowego przy załatwianiu spraw w urzędzie. Wdrożenie usługi „Tłumacz Migam” umożliwia tym osobom kontakt z pracownikami Urzędu bez potrzeby wychodzenia z domu. – informuje zastępca burmistrza Śmigla Marcin Jurga.

Korzystać z tej opcji mogą także osoby, które osobiście stawią się w Urzędzie Miejskim. Jeżeli klient nie dysponuje urządzeniem, może skorzystać z tabletu, który dostępny jest w Biurze Obsługi Mieszkańca (pokój nr 1) Urzędu Miejskiego Śmigla.

Połączenie odbywa się za pomocą dedykowanej strony, dostępnej na stronie www.smigiel.pl (prawa kolumna – „tłumacz języka migowego”) oraz bezpośrednio pod linkiem https://tlumacz.migam.org/gmina_smigiel. Usługa dostępna jest od 8:00 do zakończenia dnia pracy Urzędu.

 MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych