fb Wirtualny spacer
19 sierpnia 2022

Tropili przygody z INGĄ

Od czerwca br. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych INGA realizuje projekt pt. „ Tropiciele przygód” . W ramach programu „Wspieranie Przedsięwzięć mających na celu upowszechnianie wiedzy na temat Wielkopolski wśród dzieci i młodzieży” grupa 50 dzieci w wieku 3-11 lat poznała tradycje i zwyczaje Wielkopolski.

Starsza grupa odbyła cykl 10 spotkań, w ramach których odbywały się zajęcia stacjonarne oraz wyjazdy m.in. do: Skansenu w Wolsztynie, Parku Historycznego Uroczysko Wołkołatka, Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera, Izby Regionalnej w Bukówcu Górnym, Starej Chaty u Kowola w Kluczewie.

 Młodsza grupa tropicieli spotyka się nadal. Zajęcia, w tym zabawy i tańce odbywają się raz w tygodniu z udziałem rodziców. Odbył się też pierwszy z dwóch planowanych wyjazdów. W najbliższą sobotę odbędzie się piknik rodzinny dla uczestników programu.

 Tropiciele przygód – projekt współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Banku Spółdzielczego w Śmiglu.

Inga

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych