fb Wirtualny spacer
11 stycznia 2017

Trwają zajęcia Grupy Zabawowej i Klubu Maluszka

Już od trzech miesięcy wtorkowe i czwartkowe popołudnia w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Śmiglu zarezerwowane są dla maluchów z Grupy Zabawowej i Klubu Maluszka.

W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami, powstała Grupa Zabawowa „Śmigielaczek”, do której uczęszczają dzieci w wieku od roku do dwóch lat, oraz dwie grupy Klubu Maluszka dla dwu i trzylatków.

Spotkania to nie tylko wspólna zabawa i integracja, ale także różne zadania, m.in. malowanie dłońmi, tworzenie kartek świątecznych czy ozdabianie pierników. Dzięki zajęciom dzieci uczą się i utrwalają wiadomości o otaczającym świecie. Poznają pory roku i towarzyszące im zmiany w przyrodzie. Część zajęć to również zabawa w rytmie muzyki. Przed świętami dzieci odwiedził także św. Mikołaj.

Zajęcia pozwalają maluchom nabyć umiejętności nawiązywania kontaktów z innymi dziećmi, uczą zachowania w grupie, rozwijają zdolności manualne i koordynację ruchową. Rodzice maluchów uważają, że zajęcia to doskonałe przygotowanie przed edukacją przedszkolną. To także okazja dla mam, aby nawiązać nowe znajomości i wymienić się doświadczeniami. 

 

Tekst + fot. MBP

 

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych