fb Wirtualny spacer
17 czerwca 2015

Turniej piłkarski w Wonieściu

Na wonieskim boisku, 14 czerwca 2015 r. rozegrano drugi w historii wsi turniej piłkarski chłopców rocznika 2005 i młodszych.

Mecze dostarczyły zarówno młodym zawodnikom jak i ich kibicom wiele emocji. Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy był Tomasz Juszczak, opiekun drużyny „Iskra” Wonieść skupiającej chłopców z okolicznych miejscowości. W organizacji przedsięwzięcia wsparli go: Łukasz Spychała i Dominik Radziński z Wonieścia oraz wielu przyjaciół i sponsorów.

Dla uczestników i gości przygotowane były kiełbaski z grilla, napoje, placki, słodycze i lody. Każdy z zawodników otrzymał też medal oraz paczkę z upominkami i słodyczami. Zwycięskie drużyny odebrały puchary i indywidualne nagrody.

W zawodach wzięło udział łącznie pięć drużyn z Gminy Śmigiel i Krzywiń. Na pierwszym miejscu uplasował się gospodarz turnieju zespół „Iskra” Wonieść, drugą lokatę zajął „PKS” Jerka, trzecią „Borusia” Jerka, czwartą „Pogoń” Śmigiel i piątą „Obra” Krzywiń. Najlepszym strzelcem uznany został Mikołaj Szczerbal z PKS Jerka, bramkarzem Korneliusz De Jager  z „Iskry” Wonieść, a najlepszym zawodnikiem Gabriel Juszczak, również zawodnik „Iskry”.

Organizatorzy piłkarskich zmagań zapowiadają, że nie jest to ostatni turniej w Wonieściu.

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych