fb Wirtualny spacer
10 lipca 2019

Turniejowe zmagania wsi

Tegoroczny Turniej Wsi odbył się w pierwszą niedzielę lipca w Żegrówku. Wzięły w nim udział reprezentacje z 18 wiosek: Nietążkowa, Jezierzyc, Karśnic, Czacza, Bielaw, Żegrowa, Starego Bojanowa, Bruszczewa, Spławia, Nowej Wsi, Żegrówka, Robaczyna, Wonieścia, Chełkowa, Bronikowa, Czaczyka, Starej Przysieki Drugiej oraz Nowego Białcza.

Podczas turniejowych zmagań rozegrano sześć konkurencji, były to: multistrzelnica, rzuty piłeczkami do celu, polowanie na kreta, wyścig numeryczny, stół interaktywny oraz ruroskoczki. W przerwach pomiędzy konkurencjami Alicja Wawrzyniak ze swoją grupą zachęcała widownię do Zumby.

Do ostatniej chwili nie było wiadomo, która wioska okaże się najlepsza w turniejowych zmaganiach. Ostatecznie zwycięzcą została reprezentacja wsi Stare Bojanowo o 12 punktów wyprzedzając Spławie, a o 12,5 Bronikowo. Kolejne miejsca zajęły wsie: Nietążkowo, Czacz, Wonieść, Bielawy, ósme i dziewiąte ex equo Robaczyn i Stara Przysieka Druga, następnie Czaczyk, Bruszczewo, Żegrówko, Nowa Wieś, Żegrowo, Nowy Białcz, Karśnice, Jezierzyce, i jako ostatnie uplasowało się Chełkowo.

Drużyny otrzymały puchary, dyplomy, jak również  „czeki” na kwotę 200 zł. Drużyny, które zajęły miejsca 1-3 oraz 18. otrzymały książki od Posła na Sejm RP Wojciecha Ziemniaka.

W trzech turniejowych konkurencjach wzięli udział goszczący w Śmiglu strażacy z francuskiego Neufchateau, którzy zmierzyli się  z śmigielskimi strażakami. Międzynarodowe zmagania sędziowali goście z Węgier.

Imprezie towarzyszyły stoiska gastronomiczne oraz rekreacyjne, a zmagania zakończyły się zabawą taneczną przy muzyce zespołu „Sezam”.

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Kultury w Śmiglu wraz z Ośrodkiem Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, oraz radami wsi: Żegrówko, Bielawy, Żegrowo.

Tegoroczny turniej wsi wsparli: Bank Spółdzielczy w Śmiglu oraz firma Kunert z Poladowa.

fot. M.D.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych