fb Wirtualny spacer
28 marca 2017

Tutaj każdy może...

IV Giełda pomysłów - możliwości i osiągnięcia sołectw odbyła się w niedzielę 26 marca w Centrum Kultury w Śmiglu. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie "Partnerstwo Lokalne w Śmiglu", które na ten cel pozyskało dofinansowanie z budżetu Starostwa Powiatowego w Kościanie. Rzeczowo imprezę wspierało Centrum Kultury i Urząd Miejski Śmigla.

W tym roku podczas wydarzenia prezentowali się lokalni hobbyści i pasjonaci. Można było obejrzeć własnoręcznie stworzone elektryczne auto, replikę porsche oraz samochód terenowy do jazdy w ekstremalnych warunkach. W kategorii rękodzieła prezentowano rzeźby oraz frywolitki. Miejscowy regionalista Piotr Filipowicz przygotował wystawę muzealnych eksponatów znalezionych na terenie gminy, a mieszkańcy Czaczyka zaprezentowali stary sprzęt domowy. Wśród kolekcji znalazły się również zbiory filatelistyczne, Śmigiel na starych pocztówkach jak również elementy kultury japońskiej oraz trofea gołębiarzy.
Ireneusz Nowak – członek KBS prezentował swoje strzeleckie zdobycze, a fanka żużla z Czacza zbiór żużlowych gadżetów. Podczas giełdy można było również obejrzeć najstarszą w Europie sikawkę konną, którą prezentowało OSP Robaczyn.

Dla zwiedzających jak i uczestników przewidziany był skromny poczęstunek. Wszyscy pasjonaci prezentujący się na giełdzie otrzymali na pamiątkę lupę, która jest symbolem kolekcjonerów. 

fot. Partnerstwo Lokalne

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych