fb Wirtualny spacer
25 stycznia 2016

Tydzień zmagań w Zimowej Akademii Malucha

Poniedziałek, 18 stycznia był pierwszym dniem zajęć w Zimowej Akademii Malucha prowadzonej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu, które odbywały się do 22 stycznia.

Zimowa Akademia Malucha została włączona w program Starostwa Powiatu Kościańskiego „Ferie na sportowo", z którego organizator: Centrum Kultury w Śmiglu, a tym samym Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu otrzymał dotację na przygotowanie i przeprowadzenie atrakcyjnego programu zajęć dla dzieci.

W poczet akademii przyjęto 30 adeptów w wieku od 5-9 lat. W pierwszym dniu dzieci poznawały się wzajemnie oraz przyswajały zasady dobrych manier potrzebne do zajęć w grupie. Drugi dzień przebiegał pod znakiem ruchu i muzyki. W środę maluchy próbowały swych sił w jeździe na łyżwach na kościańskim lodowisku. Pomimo, że część z nich po raz pierwszy miała łyżwy na nogach, wyjazd na lodowisko okazał się „strzałem w dziesiątkę”, bo dzieci wróciły bardzo zadowolone.

W czwartek zaplanowano zajęcia tematycznie związane ze sportami zimowymi: konkursy sprawnościowe, zmagania plastyczne oraz quiz o tematyce sportowej. Zwycięzcom wręczono medale. W piątek, 22 stycznia odbył  się integracyjny wyjazd z grupą dzieci z Czacza do lasu w Nietążkowie. Potem było ognisko i pieczenie kiełbasek, a po powrocie do Śmigla wręczenie uczestnikom akademii dyplomów i słodkich upominków.

MBP w Śmiglu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych