fb
01 czerwca 2015

Uroczysta sesja Rady Miejskiej Śmigla

Centralnym punktem obchodów XXIV Dni Śmigla była, 30 maja, uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas, której świętowano także 25 lat samorządności. Z tej okazji do sali widowiskowej Centrum Kultury przybyli liczni goście, m.in. Bernard Turski - Starosta Kościański, radni, burmistrzowie i przewodniczący Rad Ziemi Kościańskiej, odznaczeni przez Radę Medalem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Śmigiel”, honorowi obywatele Miasta i Gminy Śmigiel, jak również burmistrzowie i radni minionych kadencji. W uroczystej sesji uczestniczyli również członkowie delegacji z partnerskiego miasta Balatonfűzfő z Węgier: burmistrz Marton Béla, dr. Takács László – sekretarz miasta, radny Jenei István oraz Kovács István.

Podczas sesji burmistrzowie, radni oraz osoby które pełniły swoje funkcje w samorządzie Gminy Śmigiel w ostatnich 25 latach otrzymali pamiątkowe, jubileuszowe medale. Wręczenia dokonał Wiesław Kasperski – przewodniczący Rady Miejskiej w asyście wiceprzewodniczącego Rafała Klema.

Okazjonalny referat wygłosił Andrzej Poprawski – dyrektor Biura Związku Miast Polskich z Poznania. O historycznych przemianach w samorządach mówił również  Starosta Kościański, Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla oraz Burmistrz Małgorzata Adamczak, która zwróciła uwagę, że: „Dziś, po 25 latach możemy ocenić, jakimi jesteśmy gospodarzami. Powszechnie wiadomo, że Wielkopolanie od lat słyną z gospodarności i oszczędności, tak więc jest to i naszą cechą, cechą mieszkańców Ziemi Śmigielskiej. Najlepszym na to dowodem jest otaczająca nas dziś rzeczywistość, będąca efektem starań kolejnych kadencji samorządów inwestujących zarówno w infrastrukturę gminną, jak i kapitał ludzki”.

Uroczystość uświetniła obecność pocztów sztandarowych miejscowych szkół i organizacji, jak również koncert  w wykonaniu zespołu wokalnego  „Absurd” „Klubu na piętrze” działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej Przylesie w Lesznie.

AKA

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych