fb Wirtualny spacer
16 grudnia 2019

Uroczystości z wojskową asystą

W Bronikowie 14 grudnia br. odbył się powtórny pochówek polskiego żołnierza Henryka Gilowskiego, który zginął w czasie II wojny światowej, a jego szczątki zostały ekshumowane 25 października 2019 r. w parku dworskim w Bronikowie.  Uroczystości pogrzebowe z udziałem wojskowej asysty honorowej, zostały połączone z upamiętnieniem okolicznościowymi tabliczkami Powstańców Wielkopolskich spoczywających na cmentarzu parafialnym w Bronikowie: Antoniego Bibersteina, Józefa Rydlichowskiego i Józefa Błaszczyka.

Po mszy świętej oraz uroczystości na cmentarzu w sali wiejskiej odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Bronikowie. Obok podziękowań, które dyrektor szkoły Piotr Filipowicz skierował do osób i instytucji zaangażowanych w przygotowanie uroczystości, głos zabrali także: poseł na Sejm RP Jan Dziedziczak, dr Eugeniusz Śliwiński oraz wnuczka powstańca Antoniego Bibersteina. Dla uczestników uroczystości organizatorzy przygotowali także poczęstunek.

W przygotowanie grudniowej uroczystości zaangażowali się: Burmistrz Śmigla, Szkoła

Podstawowa im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie, Instytut Pamięci Narodowej, Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu w Bronikowie, Śmigielskie Towarzystwo Kulturalne, Sołectwo Bronikowo, KGW w Bronikowie i OSP Bronikowo.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych