fb Wirtualny spacer
21 lipca 2023

Urząd Miejski Śmigla poszukuje kontaktu z rodzinami ofiar katyńskiej zbrodni

Urząd Miejski Śmigla poszukuje kontaktu z rodzinami ofiar katyńskiej zbrodni, które zamieszkują w Gminie Śmigiel.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski nawiązało współpracę ze Stowarzyszeniem KATYŃ w Poznaniu, w celu upamiętnienia dokonanej 83 lata temu przez radziecki aparat państwowy zbrodni. Podjęta przez Stowarzyszenie KATYŃ inicjatywa, w którą zaangażowane jest Wydawnictwo Miejskie Poznania, Oddział IPN w Poznaniu jak i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, zakłada realizację w latach 2023 – 2025 projektu internetowego „Wielkopolskie rodziny katyńskie”. W realizację przedsięwzięcia włączył się także Urząd Miejski Śmigla.

W ramach projektu planowane jest: przeprowadzenie filmowych wywiadów z żyjącymi potomkami ofiar zbrodni katyńskiej, wykonanie skanów dokumentów będących w posiadaniu rodzin katyńskich, przeprowadzenie inwentaryzacji pomników, tablic oraz dębów katyńskich, zarchiwizowanie sprawozdań z obchodów uroczystości zbrodni katyńskiej. Uzyskane materiały zostaną zaprezentowane na portalu internetowym „Wielkopolskie rodziny katyńskie” (wrk.pl), a także na wirtualnej mapie województwa, stając się świadectwem poszczególnych gmin, czy powiatów w upamiętnianiu ofiar zbrodni katyńskiej.

W związku z powyższym Urząd Miejski Śmigla poszukuje kontaktu z rodzinami ofiar katyńskiej zbrodni, które zamieszkują w Gminie Śmigiel i jednocześnie wyrażą wolę współpracy. Kontakt do pracownika urzędu prowadzącego sprawę: Anita Kasperska tel. 65 5186 911, e-mail: promocja@smigiel.pl

fot. IPN

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych