fb Wirtualny spacer
21 czerwca 2016

VI Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Pociąg do folkloru”

VI Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Pociąg do folkloru” odbędą się od 29 czerwca do 4 lipca 2016 r. Wezmą w nich udział trzy zagraniczne zespoły folklorystyczne:  Dance Ensemble „Rege” z Węgier, Folk Ensemble ,,Banul Mihalcea” z Rumunii, Folklórny Súbor ,,Čarnica“ ze Słowacji oraz gospodarze - Zespół Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy”.

Uczestnicy spotkań zaprezentują się podczas dwóch koncertów.

Pierwszy odbędzie się 2 lipca o godz. 18:00 w Skansenie Filmowym „Soplicowo” w Cichowie i zakończy się widowiskiem świętojańskim nad jeziorem na plaży głównej.

Miłośników folkloru i kolejki organizatorzy zapraszają 3 lipca na stację Śmigielskiej Kolejki Wąskotorowej, gdzie o godz. 14:00 odbędzie się główny koncert spotkań oraz przejazdy wąskotorówką w godzinach: 11:00, 12:30 14:00, 16:30, 18:00. Atrakcją dnia będą międzynarodowe zawody drezyn prowadzonych przez przedstawicieli zespołów folklorystycznych.

„Pociąg do folkloru” to nie tylko koncerty. Jego uczestnicy wezmą również udział w spotkaniach integracyjnych i sportowych oraz zobaczą atrakcje Wielkopolski. 

Organizatorami spotkań są: Stowarzyszenie Miłośników Folkloru „Żeńcy Wielkopolscy”,  Burmistrz Śmigla i Starostwo Powiatowe w Kościanie. Współorganizatorzy: Miasto i Gmina Krzywiń, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Śmiglu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Smigielskiej Kolejki Wąskotorowej, Centrum Kultury w Śmiglu.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Starostwo Powiatowe w Kościanie.

Organizatorzy mają nadzieję, że spotkania dostarczą wszystkim wielu wrażeń oraz przyczynią się do popularyzacji kultury ludowej i atrakcji turystycznych Śmigla i powiatu kościańskiego. 

 

 

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych