fb Wirtualny spacer
18 września 2018

V edycja projektu „Lekcje z ZUS” – ZUS zaprasza do projektu.

To już piąta edycja programu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszyły zapisy do udziału w projekcie. Dotychczas dzięki projektowi „Lekcje z ZUS” swoją wiedzę poszerzyło 157 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Wszystkich nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w projekcie „Lekcje z ZUS”. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Projekt „Lekcje z ZUS” polega na przeprowadzeniu przez nauczyciela czterech lekcji z zakresu ubezpieczeń społecznych. Omawianymi tematami są:

•          Świadomy zawsze ubezpieczony,

•          Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki,

•          Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach

•          e-ZUS, czyli firma pod ręką. 

Nauczyciele, którzy zgłoszą chęć udziału w projekcie, otrzymają z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych materiały dydaktyczne przygotowane przez ZUS. Komplet materiałów dydaktycznych do czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych, czyli zeszyt dla nauczyciela z płytą DVD i zeszyt dla każdego ucznia biorącego udział w projekcie. 

Poprzednie edycje „Lekcji z ZUS” cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony pedagogów i uczniów. Tylko w minionym roku szkolnym w „Lekcjach z ZUS” wzięło udział ponad 62 tyś. uczniów, z czego 30 tyś. zdecydowało się na udział w Olimpiadzie. Tylko w Wielkopolsce do pierwszego etapu Olimpiady zgłosiło się 2207 uczniów z 64 szkół.  

Dla uczniów, w których „Lekcje z ZUS” rozbudzą chęć pogłębienia wiedzy, ZUS organizuje Olimpiadę wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Laureaci Olimpiady  otrzymują m. in. indeksy i punkty w rekrutacjach na uczelnie wyższe oraz laptopy, tablety i czytniki e-booków.

Zapraszamy na „Lekcje z ZUS” i do udziału w Olimpiadzie!

Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne na stronie internetowej http://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/o-projekcie 

Szkoły oraz nauczycieli zainteresowanych udziałem w projekcie w roku szkolnym 2018/2019 proszę o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 502 009 557 lub 62 735 73 69 lub mailowo: ewa.szymankiewicz@zus.pl

Ewa Szymankiewicz

koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji

ZUS Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych