fb
28 maja 2015

V miejsce tenisistów na Mistrzostwach Polski

W Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym szkół podstawowych, które odbyły się w dniach od 22 do 23 maja w Rawie Mazowieckiej wzięła udział drużyna chłopców ze Śmigla. Tenisiści: Remigiusz Styziński oraz Filip Ludwiczak, udział w zawodach zapewnili sobie wygrywając mistrzostwa wojewódzkie. Mecze rozgrywano systemem grupowo-pucharowym. Reprezentanci Śmigla, w swojej grupie, zmierzyli się z SP2 Świdwin (zwycięstwo 3:0), SP2 Rawa Mazowiecka (porażka 1:3) oraz z SP Gorzkowice, który to pojedynek decydował o awansie do ćwierćfinału. Nasi reprezentanci zdecydowanie pokonali rywala wygrywając 3:0.

 

W ćwierćfinale młodzi tenisiści trafili na reprezentację SP2 Warszawa, w której grał aktualny Mistrz Polski Maciej Kubik. Niestety nasi reprezentanci musieli uznać wyższość rywala, przegrywając pojedynek w stosunku 1:3.

 

W kolejnym dniu Remigiusz i Filip grali o miejsca 5-8. Pierwszy mecz rozegrali z SP 67 Katowice, który wygrali 3:0. Piąte miejsce w Mistrzostwach Polski zapewnili sobie pokonując po emocjonującym pojedynku 3:2 SP 27 Rzeszów.

 

Młodzi tenisiści na mistrzostwa wyjechali z opiekunem i trenerem Danutą Strzelczyk.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych