fb Wirtualny spacer
22 lutego 2022

W hołdzie Powstańcom

W niedzielę 20 lutego na trasie w Kurzej Górze odbyły się trzecie zawody przeprowadzane w ramach VI edycji Powstańczych Biegów Przełajowych o Grand Prix Powiatu Kościańskiego. Wydarzeniem towarzyszącym był marsz Nordic Walking „Powstańcza Piątka”.

Cykl jest skierowany do osób na każdym poziomie zaawansowania i mających różne cele. Niektórzy rywalizują z innymi zawodnikami, motywacją dla innych jest osiągnięcie „życiówki” a jeszcze inni biegają dla zabawy i towarzystwa.  Niezależnie jednak od celu warunki pogodowe i na trasie dla każdego są równe. W niedzielę nie należały one do najłatwiejszych, mimo to na starcie ustawiło się około 100 biegaczy i miłośników chodzenia z kijami.

Rywalizacja jak zwykle była zacięta a w momencie zbliżania się do mety każdy jeszcze bardziej motywował się  do szybszego tempa. W niektórych przypadkach walka o jak najwyższą lokatę trwała do ostatnich metrów .

Po biegu i marszu  dla wszystkich uczestników przygotowany został ciepły posiłek. W czasie kiedy zawodnicy odpoczywali sędzia zawodów ustalał ostateczne wyniki. 

Najszybszymi zawodnikami niedzielnej rywalizacji w nordic walking byli Hieronim Winiarski i Iwona Maślanka. Wśród biegaczy pierwszy metę przebiegł Dawid Miaskowski. Pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Martyna Zielińska, która tym samym zapewniła już sobie zwycięstwo w tegorocznym cyklu Grand Prix.

W klasyfikacji par mieszanych  najlepsi  okazali  się Martyna Zielińska i Dawid Miaskowski, wyprzedzając Joannę Marciniak i Marcina Włodarczaka. Trzecią lokatę wywalczyli Jolanta Waszak i Tomasz Błażejczak.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału i walki, zwycięzcom formy i ambicji sportowej, a osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie imprezy dziękujemy za poświęcony czas.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych