fb Wirtualny spacer
14 maja 2018

W nagrodę wystawa plenerowa

Wojciech Jojko z Rudy Śląskiej został zwycięzcą konkursu fotograficznego zorganizowanego z okazji IV Imienin Wiatraków. Jego nietuzinkowe ujęcie śmigielskiego wiatraka przekonało komisję konkursową, która nie miała łatwego zadania. Zimowe zdjęcie wykonane po zmierzchu przez Wiktorię Kozicę ze Śmigla zaintrygowało oceniających i właśnie Wiktorii jury przyznało drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęła fotografia Stanisława Świdzińskiego, śmigielanina, który skłonił komisję do tej decyzji zastosowaną grą światła. Jury wyróżniło ponadto trzy prace: Krzysztofa Białego ze Starego Bojanowa, Piotra Gucińskiego ze Śmigla oraz Marzeny Maleckiej z Czacza.

Burmistrz Śmigla, która była organizatorem konkursu, poza nagrodami rzeczowymi, zorganizowała zwycięzcom plenerową wystawę nagrodzonych fotografii. Inauguracja ekspozycji zdjęć odbyła się 12 maja br. podczas Imienin Wiatraków.

Łącznie do konkursu zgłosiło się 19 osób. Nie wszystkie zdjęcia spełniły kryteria techniczne, ale wszystkie mają w sobie coś niepowtarzalnego, dlatego nawet te o niższych parametrach zostały wyeksponowane w mniejszym formacie na tablicach, które stanęły na śmigielskim rynku. - podsumowała konkurs Magdalena Dymarkowska - członkini komisji konkursowej. Zdjęcia zdobią już śmigielski rynek.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych