fb Wirtualny spacer
15 października 2018

Warcabowe zmagania w Turcji

Edward Karpiński ze Starego Bojanowa był jednym z reprezentantów Polski podczas Mistrzostw świata kobiet i mężczyzn w warcabach klasycznych 64-polowych, które odbyły się we wrześniu w Izmirze, w zachodniej Turcji.
W składzie reprezentacji Polski zagrali zawodnicy UKS „Roszada” Lipno: Edward Karpiński - piąty zawodnik MP, Agnieszka Szymańska z Radomicka - aktualna mistrzyni Polski, Filip Kuczewski z Poznania - aktualny mistrz Polski oraz Michał Janicki z UKS „Struga” Marki - wicemistrz Polski.
Grupa reprezentacji Polski znalazła się w gronie kilkudziesięciu zawodniczek i zawodników z Rosji, Ukrainy, Tadżykistanu, Chin, Brazylii, Estonii, wśród których zagrało 6 arcymistrzów, 2 mistrzów międzynarodowych, 4 mistrzów FMJD oraz 3 arcymistrzynie, 2mistrzynie międzynarodowe i jedna mistrzyni FMJD. W wyniku tygodniowych walk i rozegraniu trzech turniejów, rozstrzygnęły się losy tytułów indywidualnego mistrza świata.
Wśród panów po tytuł sięgnął arcymistrz Aleksander Szwarcman z Rosji, natomiast wśród pań arcymistrzyni z Ukrainy - Olga Korotka.
Zawodnicy z Polski osiągnęli następujące miejsca: Edward Karpiński ukończył trzy turnieje odpowiednio na 14,13 i 13 miejscu. Agnieszka Szymańska – we wszystkich trzech turniejach zajęła 8 miejsce, Filip Kuczewski uzyskał 13, 11 oraz 9 miejsce. Michał Janicki zajął 8miejsce w turnieju głównym oraz w rapidzie (gra przyśpieszona) i 7 w blitzu (gra błyskawiczna). Edward Karpiński składa podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu:
Burmistrz Śmigla - Małgorzacie Adamczak, Wójtowi Gminy Lipno - Jackowi Karmińskiemu, Zarządowi Powiatu Kościańskiego, Radzie Miejskiej Śmigla oraz sponsorom indywidualnym: p. Marii Czajce z firmy "STALMAR" z Poladowa,Tomaszowi Szwarcowi z firmy "Szwarc" z Poświętna, Łukaszowi Rybakowskiemu - włascicielowi żwirowni z Nietążkowa oraz Krzysztofowi Walewiczowi ze Starego Bojanowa. 


AKA, fot. archiwum EK 

na zdjęciu grupowym od lewej: E.Karpiński,Filip Kuczewski,Agnieszka Szymańska,Michał Janicki. 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych