fb Wirtualny spacer
15 października 2018

Weekend pełen siatkarskich zmagań

Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Śmiglu oraz trenerzy UKS Śmigiel 11 października br. pojechali do Spały na konferencję „Aktywnie, zdrowo i z postępem” zorganizowaną przez Fundację Glinka Academy.

Zajęcia przeprowadzone zostały przez najlepszych trenerów w kraju i były okazją do zapoznania się z najnowszymi metodami treningowymi z zakresu gry w siatkówkę, edukacji wczesnoszkolnej oraz treningu mentalnego.

Następnego dnia po konferencji zawodniczki z rocznika 2006 i 2007 UKS Śmigiel pojechały do Połczyna Zdrój na Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki. Był to pierwszy turniej w tym sezonie rozegrany przez śmigielskie dziewczęta.

Oto jego wyniki:

UKS Śmigiel I - 3 miejsce - Zofia Świdzińska, Zuzanna Borowska, Julia Wieczorek, Rozalia Kamieniarz, Natalia Primel, Julia Ranka.

UKS Śmigiel II - 6 miejsce - Aleksandra Jakubiak, Maria Franek, Maja Kaminiarz, Raisa Zdziabek, Agata Frąckowiak, Martyna Czaińska.

Kategoria "trójki":

UKS Śmigiel - XIII miejsce - Roksana Hanusek, Natasza Ratajczak, Lena Łupicka, Kinga Buchwald.

Trenerzy: Michał Omieczyński, Zbigniew Wieczorek.

 

W sobotę do Kalisza na drugi turniej eliminacyjny ligi młodziczek pojechały dziewczyny z rocznika 2005 w składzie: Wiktoria Stachowiak (kapitan), Weronika Szuster, Wiktoria Lemańska, Weronika Furmaniak, Ewa Śmigaj, Martyna Szczepanik, Maja Woś, Otylia Sworacka, Martyna Sobierajska, Oliwia Szlafka.

W pierwszym meczu zespół wywalczył zwycięstwo z zespołem Jantar Kalisz wynikiem 2:0. Drugi mecz również zakończył się wygraną z zespołem Amber Kalisz II. 27 października w Śmiglu zostanie rozegrany trzeci turniej.

Trener: Ryszard Primel

fot. archiwum klubu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych