fb
06 listopada 2015

Wicemistrzyni Polski z gminy Śmigiel


Mieszkanka gminy Śmigiel Karolina Jankowiak została drugą wicemistrzynią Polski w klasie MX kobiet w motocrossie. Burmistrz Małgorzata Adamczak zaprosiła mistrzynię do swojego gabinetu, by osobiście pogratulować jej sukcesu i podziękować za godne reprezentowanie gminy.


Karolina zajęła 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Strefy Zachodniej i 3 miejsce w Mistrzostwach Polski. Jest to największy motocrossowy sukces regionu leszczyńskiego w historii. Miejsce na podium w MP dało jej awans na Mistrzostwa Europy, jednak jej start ze względów finansowych stoi pod znakiem zapytania. Nie zmienia to jednak faktu, że to ogromne osiągnięcie 15-latki, która treningi rozpoczęła zaledwie 2 lata temu.

Karolina Jankowiak należy do Automobilklubu Głogowskiego. W związku z brakiem toru motocrossowego w okolicy, korzysta z gościnności innych miejscowości, m.in. Zaborowa i Wschowy. Do sportu podchodzi bardzo profesjonalnie. Jazda na motocyklu crossowym wymaga wielkiego wysiłku fizycznego, dlatego w okresie zimowym intensywnie trenuje na sali gimnastycznej pod okiem trenera Tomasza Frąckowiaka, który do sezonu przygotowuje także m.in. żużlowców.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych