fb Wirtualny spacer
06 listopada 2015

Wicemistrzyni Polski z gminy Śmigiel


Mieszkanka gminy Śmigiel Karolina Jankowiak została drugą wicemistrzynią Polski w klasie MX kobiet w motocrossie. Burmistrz Małgorzata Adamczak zaprosiła mistrzynię do swojego gabinetu, by osobiście pogratulować jej sukcesu i podziękować za godne reprezentowanie gminy.


Karolina zajęła 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Strefy Zachodniej i 3 miejsce w Mistrzostwach Polski. Jest to największy motocrossowy sukces regionu leszczyńskiego w historii. Miejsce na podium w MP dało jej awans na Mistrzostwa Europy, jednak jej start ze względów finansowych stoi pod znakiem zapytania. Nie zmienia to jednak faktu, że to ogromne osiągnięcie 15-latki, która treningi rozpoczęła zaledwie 2 lata temu.

Karolina Jankowiak należy do Automobilklubu Głogowskiego. W związku z brakiem toru motocrossowego w okolicy, korzysta z gościnności innych miejscowości, m.in. Zaborowa i Wschowy. Do sportu podchodzi bardzo profesjonalnie. Jazda na motocyklu crossowym wymaga wielkiego wysiłku fizycznego, dlatego w okresie zimowym intensywnie trenuje na sali gimnastycznej pod okiem trenera Tomasza Frąckowiaka, który do sezonu przygotowuje także m.in. żużlowców.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych