fb Wirtualny spacer
27 maja 2019

Widowiskowa w nowej odsłonie

Po gruntownym remoncie sala widowiskowa Centrum Kultury jest gotowa do użytkowania. Prace we wnętrzu całego obiektu podzielone zostały na etapy. Początkowo zakończone zostały remonty pomieszczeń Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz biblioteki. Natomiast trzeci etap prac to generalny remont sali widowiskowej, holu, sali kinowej, kuchni oraz toalet.

Roboty budowlane trzeciego etapu obejmowały: wymianę wewnętrznej stolarki drzwiowej, wykonanie nowej podłogi, malowanie ścian, remont sceny wraz z zapleczem, montaż profesjonalnego oświetlenia łącznie ze scenicznym oraz odświeżenie toalet. Dodatkowym atutem jest zamontowana w sali kinowej rampa dla osób niepełnosprawnych, która umożliwia dostanie się na salę widowiskową osobom poruszającym się na wózkach. Całość uzupełnia nowoczesny wystrój, w tym nowe kurtyny sceniczne oraz meble: krzesła i kanapy. Ściany holu zdobią fototapety ze współczesnymi zdjęciami z wydarzeń kulturalnych w gminie. Prace remontowe wykonała spółka Zakład Wodociągowo-Kanalizacyjny w Śmiglu. Ostatni etap remontu Centrum Kultury, który już trwa, obejmuje odświeżenie pomieszczeń biurowych oraz sal zlokalizowanych na piętrze.

- Nieremontowany przez wiele lat budynek Centrum Kultury wymagał sporych nakładów zarówno pracy, jak i finansowych. Niewątpliwie przełożyło się to na termin oddania do użytku kolejnych części budynku. Mam nadzieję, że pomieszczenia centrum w nowej odsłonie będą służyć mieszkańcom długie lata. - podsumowuje burmistrz Małgorzata Adamczak.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych