fb Wirtualny spacer
25 lutego 2016

Wieści z Bronikowa

Jak w Bruszczewie dziadkowie świętowali

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją, 16 lutego w oddziale przedszkolnym w Bronikowie uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Goście jak zwykle dopisali i sala wypełniła się po brzegi. W zorganizowanie uroczystości włączyli się również rodzice przygotowując dzieciom stroje oraz piekąc ciasto. Dziadkowie obejrzeli przedstawienie o babci i dziadku, humorystyczne scenki z życia dziadków i wnuków oraz wysłuchali kilku piosenek. Dzieci  wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Rozległo się też gromkie 100 lat. Dziadkowie chętnie włączyli się do wspólnej zabawy ze swoimi wnukami, przypominając sobie również zabawy z dzieciństwa. W imieniu wszystkich dziadków podziękowanie dla dzieci, rodziców oraz osób zaangażowanych w przygotowanie uroczystości złożył Zygmunt Konieczny.

J.Szymlet

Spotkanie z krawcową

W bronikowskiej szkole 19 lutego 2016 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej oraz uczniowie klasy I gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z krawcową - Anną Maszner zorganizowanym przez nauczycielkę Emilię Ornoch.

Podczas prezentacji Anna Maszner przybliżyła dzieciom i młodzieży specyfikę i charakter pracy w tym zawodzie. Uczniowie poznali narzędzia pracy, którymi posługuje się krawcowa tj. maszynę do szycia, nożyczki itp. Poznali rodzaje materiałów, z których wykonane są ubrania oraz nici.

Pani Anna w bardzo interesujący sposób przedstawiła swój zawód. Uczniowie w skupieniu i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

ZS w Bronikowie

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych